Facebook Pixel

Країни «Великої двадцятки» відмовилися згортати видобуток вугілля

Джерела Bloomberg повідомляють, що країни «Великої двадцятки» (G20) не ставлять за мету повну відмову від вугілля і сконцентрують увагу на відмові фінансувати будівництво вугільних ТЕС за кордоном.

G20 проведе 31 жовтня зустріч у Глазго, присвячену боротьбі зі змінами клімату. Зустріч відбудеться безпосередньо напередодні саміту COP26 (Конференції ООН зі змін клімату), пише видання.

Цю зустріч оголошено вирішальною в справі стримування глобального потепління, проте минулого тижня підготовчі переговори G20 щодо обмеження глобального потепління до 1,5 градуса зайшли в глухий кут.

Енергетична криза загальмувала боротьбу зі змінами клімату

Енергетична криза змінила динаміку дипломатичних переговорів щодо скорочення вугільної генерації.

Китай наказав шахтарям видобути якомога більше вугілля, Індія закликає до збільшення видобутку нафти, і навіть Велика Британія використовує більше енергії, що працює на вугіллі.

На додачу до цього кліматичні плани президента Джо Байдена також перебувають під загрозою в Конгресі США. Це підриває його здатність переконувати інші держави взяти на себе амбітні екологічні зобов'язання.

Лідери дев'яти країн G20, зокрема Данія та Бельгія, і далі наполягають на прискоренні енергетичного переходу.

«Світові терміново потрібно лідерство з боку найбільших країн саме зараз», — заявила у відкритому листі група держав, до якої також входять Ірландія, Швеція та Коста-Рика.

Вони хочуть, щоб багаті країни виконали свої зобов'язання на суму $100 млрд, щоб допомогти країнам, що розвиваються, впоратися зі змінами клімату.

Сім країн відмовилися будувати нові вугільні електростанції

Наприкінці вересня в ООН запустили ініціативу No New Coal. Генсек ООН Антоніу Гутерреш сподівається, що вона дасть змогу припинити будівництво нових вугільних ТЕС уже цього року.

Документ підписали Чилі, Данія, Франція, Німеччина, Чорногорія, Шрі-Ланка та Велика Британія. Минулого місяця таку заяву зробив і Китай — із цього року країна припинить будувати вугільні ТЕС за кордоном.

Такі ініціативи останнім часом набули популярності в середовищі політиків. Наприклад, перед цією заявою США та ЄС домовилися про скорочення викидів метану на 30%. А Данія та Коста-Рика вирішили найближчим часом взагалі припинити видобуток нафти й газу.

Усі угоди укладаються саме під кліматичну зустріч COP26, що відбудеться на початку листопада. Однак відмова від інвестицій у викопне паливо й подальший його дефіцит, здається, уже поставив на коліна авангард кліматичного порядку денного.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉