Facebook Pixel

Європарламент підтримав запровадження вуглецевого податку

Парламент Євросоюзу більшістю голосів прийняв резолюцію про введення вуглецевого податку або механізму митної вуглецевої коригування (Carbon Border Adjustment — CBAM).

За прийняття відповідної резолюції проголосували 444 євродепутати, проти — 70 і утрималось — 181, говориться в повідомленні Європарламенту.

Введення CBAM покликане зрівняти умови для внутрішніх та зовнішніх постачальників, а також стимулювати інвестиції в безвуглецевої металургію відповідно до цілей Паризької угоди по клімату.

«Механізм CBA — відмінна можливість узгодити питання клімату, промисловості, зайнятості, стійкості, суверенітету і переселення. Ми повинні встановити однакову ціну на продукцію з високими викидами вуглецю, незалежно від того, виробляються вони в ЄС або за його межами, щоб найбільші сектори-забруднювачі також брали участь в боротьбі зі зміною клімату і впроваджували технології, спрямовані на досягнення безвуглецевої економіки», — заявив депутат Європарламенту Яннік Жадо.

Введення вуглецевого податку захистить європейські компанії від дешевого імпорту з країн, які не займаються декарбонізацією економіки. Енергоємні галузі ЄС, в тому числі і металурги, вже давно платять за викиди парникових газів в рамках Системи торгівлі викидами ЄС (ETS).

Однак механізм CBA повинен відповідати вимогам СОТ, але не використовуватися як інструмент протекціонізму. Тому до металургів за межами ЄС місцеве законодавство може висувати більш низькі вимоги по рівню викидів. Завдяки цьому виробники з третіх країн можуть отримувати конкурентні переваги в продажу стали на ринках ЄС.

Очікується, що Єврокомісія опублікує законопроект про введення CBAM в червні 2021 року.

Примітно, що Європейська сталеливарна асоціація EUROFER вже підтримала прийняття Європарламентом резолюції про введення механізму CBA. Механізм CBA все ж знизить вплив вартості продукції для європейських галузей. Це дозволить зберегти ланцюжок створення вартості, зменшити прямий вплив на торговельні потоки і пом'якшити торговельну напруженість.

Зараз європейські сталеливарні компанії запускають безліч ініціатив по впровадженню технологій безвуглецевого виробництва сталі. Введення механізму CBA сприяє їх успішної реалізації.

За оцінкою GMK Center, введення CBAM може коштувати українським експортерам 566 млн євро в рік. Для українських металургів показник досягне 379,9 млн євро.

Подякувати 🎉