У Києві та низці населених пунктів довкола столиці сьогодні, 16 квітня, здійнялася пилова буря. Як повідомили у Київській міській держадміністрації (КМДА), погодне явище зумовили безсніжна зима та відсутність звичної норми опадів.
«Як наслідок – повітряна ерозія ґрунтів, зниження рівня ґрунтових вод, що і є причинами утворення пилу, який у столицю приніс північно-західний вітер», — додали в КМДА.
У Києві сильний вітер зніс частину риштувань Подільського мосту, повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник. За його словами, ніхто з працівників, які покривали метал антикорозійним засобом, не постраждав. Також сама конструкція мосту залишилася неушкодженою.
Про піщану бурю у соцмережах пишуть жителі різних районів столиці.
В Ірпені сильний вітер зніс частину даху будинку в районі гаражного кооперативу «Машторф», пише телеграм-канал Teza. Також стихійне лихо вирує у Ворзелі та Бучі на Київщині.
Патрульна поліція України повідомила на своїй Facebook-сторінці про ДТП за участі шести машин на трасі М07 Київ — Ягодин. Наразі відомо, що є загиблі та травмовані.
Крім цього, піщана буря роздуває осередки тління пожежі в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.
«Піщана буря роздмухує осередки тління до відкритого вогню в багатьох місцях. Також є нові займання на території Біосферного заповідника неподалеку Дитяток», — написав на своїй сторінці у Facebook член громадської ради у Державному агентстві України з управління зоною відчуження Ярослав Ємельяненко.
Тим часом аграрій з Чернігівської області опублікував фото полів, де піщана буря повністю знищила посіви.
Зміни клімату вплинуть на врожайність. Як повідомили в «Укргідрометцентрі», у березні через низьку вологість повітря потерпали практично всі сільськогосподарські культури, в тому числі і плодові, пише «Укрінформ». У квітні ситуація ще більше погіршилася. Згідно з даними інституту агроекології та природокористування, на початку місяця зволоження поверхневого шару (0-5 см) ґрунту погіршилося, як порівняти з серединою березня. Водночас в «Укргідрометцентрі» запевняють, що немає ніяких передумов говорити про засуху.
Також раніше про можливу засуху через нестачу води в річках заявляв міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель. За його словами, це може стати серйозним викликом для України.
Співвласник ягідної ферми «Озеряна» Ярослав Мовчун на своїй Facebook-сторінці повідомляв, що аномально тепла зима без снігу та суха осінь спричинять неврожай у 2020 році.