Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

В Україні через переселенців зріс попит на дачі та будинки: ціни за регіонами

Ціни на дачі та будинки в Україні у липні 2022. Фото: ЛУН

Ціни на дачі та будинки в Україні у липні 2022. Фото: ЛУН

В Україні активізувався ринок заміської нерухомості. Попри війну у «безпечних» регіонах по всій країні різко підвищився попит на дачі та дешеві будинки.

Експерти пов'язують цікавість щодо дач і заміських садиб із сезонністю та активністю переселенців зі сходу країни. Причому на тлі затишшя на ринку нерухомості попит виглядає досить вагомим — не меншим, ніж на однокімнатні квартири в самій столиці.

Зокрема, за даними порталу OLX Нерухомість, дачу поблизу Києва можна придбати за 100 тис. грн, а на котедж доведеться витратити кілька мільйонів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Будинки за 100 — 150 км від столиці навіть із пристойною земельною ділянкою 20 соток можна знайти за $1 тис., зазначила в коментарі The Page експертка з нерухомості Ірина Луханіна. За її словами, мешканці сіл півдня та сходу, що вимушені були втікати від війни, воліють оселятися також у сільській місцевості в безпечніших регіонах.

Ринок заміської нерухомості: попит і пропозиція

Найбільше пропозицій у липні щодо продажу будинків — понад 54 тис. оголошень. Однак виставляють й інші типи житла, хоча їх продають набагато рідше:

Підписуйтесь на нас в Google News!
 • дачі (6,4 тис. оголошень);
 • частини будинків (4 тис.);
 • котеджі (3,9 тис.);
 • таунхауси (3,2 тис.);
 • дуплекси (1,5 тис.);
 • клубні будинки (228 оголошень).

З-поміж указаних в оголошеннях умовах комфорту тепер у пріоритеті інформація про наявність укриття та віддаленість соціальної інфраструктури:

 • підсобні приміщення є у 27% оголошень;
 • кабельне або супутникове телебачення — 16% пропозицій;
 • асфальтована дорога — 78%;
 • швидкісний інтернет — 9%;
 • дитячі садочки, відділення банків, аптеки — 50%.

Водночас найбільший попит з-поміж українців мають дачі. Експерти пов'язують підвищену цікавість до них доступною ціною.

На переконання Ірини Луханіної, будинки та дачі як були товаром, що мав підвищений інтерес за часів пандемії, так залишаються й зараз. З єдиною різницею, що попит на дорогі садиби набагато менший, ніж торік. Як і раніше, мають попит найдешевші варіанти будинків у межах 20-кілометрової зони — максимум 50 км.

Quote«Є попит і на будинки за 150, 200 тисяч, але переважно відкладений. Тобто люди телефонують, дивляться об'єкти, їм подобається, вони навіть торгуються, але однаково вичікують, що буде далі з воєнними діями», — наголосила експертка.

У пріоритеті — безпечні умови в будинку та більш-менш безпечні напрямки. Зокрема, Житомирський і Одеський напрямки, що раніше вважалися улюбленими для купівлі будинків, зараз не є достатньо безпечними. Тому основне навантаження припадає на Обухівський, Новообухівський, Старообухівський напрямки та Софіївську Борщагівку.

Quote«По-друге, обирають житло, у яке можна в'їхати й не вкладати гроші в ремонт. В ідеалі покупці хочуть, щоб будинок був навіть мебльований. На найбільш ходові варіанти — будинки до 100 кв. м у зоні до 50 км від столиці — ціни навіть трішки зросли», — розповіла Луханіна.

Ціни на заміську нерухомість у липні 2022 року

Найдорожчими варіантами з-поміж заміських будинків у пропозиції залишаються котеджі: ціни стартують від 1,1 млн грн на Вінниччині та сягають понад 5 млн грн у Київській області.

Тим, хто планує придбати бюджетний варіант, підійдуть дачі. На Волині, наприклад, вони обійдуться в середньому до 200 тис. грн. А найдорожчі, поблизу столиці, коштують майже 600 тис. грн.

Середні ціни купівлі-продажу будинків у липні 2022. Найдорожче — у Київській, Закарпатській та Львівській областях. Інфографіка: Olx

Середні ціни купівлі-продажу будинків у липні 2022. Найдорожче — у Київській, Закарпатській та Львівській областях. Інфографіка: Olx

Вартість частини будинку, за даними порталу, зазвичай вища за ціну цілого будинку. Це обумовлено тим, що частини будинків розташовані переважно ближче до міст або в більш престижних або дорогих локаціях, ніж будинки, які представлені в рівній мірі в різних районах: більш дорогі в передмісті, а бюджетні варіанти — в сільській місцевості.

Якщо аналізувати вартість будинків за регіонами, — найдорожча нерухомість продається в Київській, Закарпатській та Львівській областях. Тут середня ціна на найпоширеніший тип заміського житла — будинок — стартує від 1 млн грн.

Найдоступніші варіанти пропонують на Кіровоградщині, де будинок обійдеться приблизно у 380 тис. грн. Також економ пропозиції є у Вінницькій та Черкаській областях.

Коментарі

Всі новини