Facebook Pixel

Київські забудовники заманюватимуть покупців солідними знижками на квартири — від 10% до 25%

Восени київські девелопери запропонують потенційним покупцям знижки на квартири в розмірі від 10% до 25%.

Як наголосив у коментарі The Page керуючий партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов, розмір знижок залежатиме насамперед від стадії будівництва чи секції в складі ЖК, кількості нереалізованих квартир, а також фінансової спроможності забудовника вести будівництво, мінімізувавши залучення коштів громадян.

В об’єктах із високим ступенем готовності (понад 70% будівельних робіт) за умови 100% сплати вартості розмір знижок може варіюватися від 10% до 15% у гривневому еквіваленті. В об’єктах, де роботи виконано лише на 50%, знижка в гривні може сягати 25%.

Quote«Знижки застосовуватимуться щодо квартир, виставлених на продаж за довоєнними цінами та з максимальною оплатою на момент придбання. Забудовники розраховуватимуть на залучення покупців в об’єкти з високим ступенем готовності», — пояснив Семенцов.

За підсумками 2021 року вартість квадратного метра в новобудовах, залежно від класу ЖК, зросла на 25 — 35% в доларовому еквіваленті.

З другої половини листопада на первинному ринку найбільших українських міст спостерігалося зниження кількості угод в середньому на 15 — 20%. І до початку воєнних дій прогнозувалося, що 2022 рік буде роком порівняно стабільних цін.

Quote«У IV кварталі 2021 року ціни на первинному ринку житла досягли економічно обґрунтованого максимуму. Саме тому на кінець червня 2022 року попри зростання собівартості будівництва, воєнну агресію РФ та в умовах майже нульового попиту збільшення вартості квадратного метра навряд чи стане для покупця ефективним засобом для зростання попиту», — наголосив фахівець.

Найближчими місяцями девелопери намагатимуться залучити покупців завдяки суттєвим знижкам — лояльнішим умовам програм із розтермінування та відкритості забудовника, вважає Семенцов. Інформування про перенесення строків введення в експлуатацію, стан справ на ринку та зміни в планах компанії можуть повернути довіру та частково вплинути на рішення покупців вкласти гроші в новобудову.

Водночас експерт вважає, що допоки тривають активні бойові дії, а подальші наслідки війни є непрогнозованими, не варто розраховувати на суттєве зростання попиту на новобудови.

Quote«До вересня — жовтня продажі житла на первинному ринку будуть точковими, а не системними, тобто переважно із суб’єктивних причин конкретного покупця, а не завдяки кон’юнктурі ринку», — пояснив очільник INSPI Development.

Експерт наголосив, що за підсумками 2021 року за допомогою розтермінування було реалізовано 50 — 55% усіх нових квартир. Левова частка продажів (30 — 40%) здійснювалася на початкових стадіях будівництва, коли ціна квадрата була найпривабливішою — на 30 — 35% нижчою, ніж на етапі введення об’єкта в експлуатацію.

У найближчі 2 — 3 місяці однією з нагальних проблем для забудовників стане розв'язання питання квартир, придбаних на умовах розтермінування в об’єктах на початкових стадіях будівництва, яке було зупинено на невизначений строк.

Щоб уникнути банкрутств і зосередитися на добудові об’єктів зі стадією готовності понад 50%, забудовники можуть розробити механізм переоформлення прав на майбутні квартири, придбані на умовах розтермінування в заморожених через війну об’єктах, на квартири в будинках, зведення яких перебуває на завершальному етапі, вважає фахівець.

Quote«Таким кроком буде досягнуто дві цілі: уникнення банкрутств через невиконання взятих на себе зобов’язань (заморожування нових об’єктів) і отримання платежів за розтермінування, кошти яких спрямують на подальше будівництво майже готових об’єктів», — зазначив він.
Подякувати 🎉