Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Київські забудовники відновили продажі: ціни на квартири не стабільні, можливі дисконти

У Києві забудовники відновлюють продажі: що буде з цінами на квартири. Фото: Shutterstock

У Києві забудовники відновлюють продажі: що буде з цінами на квартири. Фото: Shutterstock

У більш як половині новобудов Києва відновили продажі житла. У пропозиції — переважно квартири бізнес та економкласу.

Станом на середину червня 2022 року продажі відновили 123 ЖК Києва – це понад 55% об’єктів, що продавалися в січні 2022 року. За даними M4U, у середині травня квартири на продаж виставляли лише 48 ЖК (22% обсягів січня).

Найбільше об’єктів продається в Голосіївському (21), Шевченківському (19) та Печерському (15) районах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Які квартири виставляють на продаж у Києві

У черві відновили продаж більш дешевих об’єктів, тож зменшення середньої ціни – результат зміни структури пропозиції. Значне зростання кількості об'єктів у продажу призвело до вирівнювання середньої по ринку вартості квадратного метра.

На початок червня в продажу перебувають:

  • 11 ЖК економкласу;
  • 66 ЖК комфорткласу;
  • 37 ЖК бізнескласу;
  • 9 ЖК класу еліт.
Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Зараз девелопери працюють із залишками матеріалів, які закупили до початку воєнних дій, щоб вони не знецінилися на собівартості, що зростає. Будівельні компанії намагаються докупити матеріали та провести оплату за послуги», – пояснює засновник M4U Володимир Даниленко.

Ціни на нові квартири: зростання чи стагнація

Якщо в травні середня ціна за всіма ЖК, що продаються, становила 52 272 грн за кв. м (+16,2% проти січня), то в червні – уже 46 905 грн (+4,2% проти січня).

Як пояснив експерт, поки що не всі гравці ринку відстежують актуальну собівартість будівництва, тому в умовах відновлення продажів цілком можливі суттєві дисконти та різнонаправлені цінові тенденції.

За даними M4U, середня вартість квадратного метра економкласу, як порівняти із січнем, зросла на 13,4% — до 27 877 грн, комфорткласу – на 11,8%, до 37 328 грн, бізнескласу – на 10%, до 63 495 грн, еліт – на 11,6%, до 108 721 грн.

Найдорожчим залишається вартість квадратного метра в Печерському (85,5 тис. грн), Шевченківському (59 тис. грн) та Голосіївському (46,7 тис. грн) районах. Найнижча середня вартість у Дарницькому районі – понад 30 тис. грн.

На переконання експерта, найближчими місяцями вартість квадратного метра, ймовірно, і далі зростатиме.

Quote«Більшість девелоперів зіткнулися з порушенням або руйнуванням ланцюгів постачань матеріалів, які діяли до війни. Не всі українські виробники відновили роботу. Це зумовлює зростання собівартості, яка не може не вплинути на ціну для кінцевого споживача попри суттєво скорочений попит», – прогнозує Володимир Даниленко.

Повноцінне відновлення комерційного ринку нерухомості, на думку експерта, можливе лише за умови відновлення економіки та стабільного зростання доходів населення. Сприяти його розвитку може й повноцінна іпотека, яка в умовах значної кількості руйнувань може стати не лише драйвером ринку, але й способом забезпечити українців сучасним якісним житлом.

Однак для її запуску необхідні стабільні курс валют і банківська система, а також лібералізація вимог до банків-іпотекодавців на законодавчому рівні, переконаний експерт.

Коментарі

Всі новини