Facebook Pixel

П'ятий місяць війни. Як змінилася мапа будівництва в Україні та ціни у новобудовах

У липні 2022-го будівництво відновилось у більшості регіонів України. А ціни на квадратний метр житла в новобудовах виставляють на продаж в середньому вищі за лютневі, попри дуже низькі показники продажів на ринку.

Будівельні компанії аргументують високі ціни двома чинниками. По перше, собівартість будівництва росте у ціні, по-друге, старт будівництва нових черг відкладається. Проте забудовники готові пропонувати спеціальні фінансові умови для рішучих інвесторів, повідомили аналітики компанії ЛУН.

Відновлення будівництва: лідирують «безпечні» регіони

За даними «ЛУН Місто», відновлення будівництв продовжується, але не рівномірно у всіх регіонах.

У західних областях цей показник сягає до 90%, в Одеській області – понад 60%, а в столиці – 40% забудовників стверджують, що повернули робітників на будівельні майданчики.

Найактивніше будують сьогодні у «безпечних» регіонах України. Інфографіка «ЛУН Місто»

Найактивніше будують сьогодні у «безпечних» регіонах України. Інфографіка «ЛУН Місто»

Як зазначив у коментарі The Page директор з маркетингу Денис Суділковський, поточні продажі відчутно менші за довоєнні. За словами забудовників, наразі формується відкладений попит. Інвестори придивляються до новобудов, але не готові вкладати настільки активно, як до війни через непередбачуваність майбутнього.

Quote«Це частково підтверджується і нашими даними. Судячи з динаміки відвідування сайту ЛУН, зацікавленість до інвестицій в нерухомість у західних регіонах сягає в середньому 60% і вона більша у порівнянні з довоєнним рівнем. У той час як регіони, близькі до воєнних дій, тільки починають відновлення і їх відвідуваність складає 20-30% від лютневих показників», — пояснив експерт.

За його словами, забудовники, які повернулись до роботи й продажів, розуміють, що зацікавленість покупців не дорівнює рішенню купити й намагаються спровокувати попит спеціальними пропозиціями, такими як довгострокове розтермінування на готові, або майже готові квартири.

Київ, Львів, Одеса: ціни у новобудовах по регіонах

Як пояснив у коментарі The Page експерт з нерухомості Ярослав Цуканов, ціни на ринку первинної нерухомості сьогодні мають досить умовних характер. Дуже часто їх завищують, щоб мати можливість робити для покупця дисконтну знижку.

Quote«Сьогодні ще ніхто не розуміє, скільки може коштувати квадратний метр. З одного боку дуже здорожчали будматеріали, і начебто будувати зараз економічної доцільності нема. Бо продати квартири за ціну, яка б покривала собівартість будівництва, майже неможливо. З іншого боку — підвищити ціну до беззбитковості нереально, бо немає доходів у громадян», — зауважив експерт.

За словами фахівця, сьогодні за допомогою цифр можна заміряти широкими мазками лише ключові тренди на ринку.

За даними ЛУН, середня ціна в Києві у червні становить 1310$ за кв. метр в новобудові, що на 40$ вище в порівнянні з лютневими цінами. У Київській області середня ціна нижча за лютневі показники: метр нового житла обійдеться інвестору у 800$.

У Києві новобудови виставляють на продаж за завищеними цінами. Інфографіка «ЛУН Місто»

У Києві новобудови виставляють на продаж за завищеними цінами. Інфографіка «ЛУН Місто»

Найменша однокімнатна квартира в київській новобудові буде коштувати в середньому 1,7 млн грн. Ціна найменшої двокімнатної в середньому становитиме 2,5 млн грн без урахування персональних знижок.

Львівська область демонструє ріст середньої ціни у валюті понад 10% у порівнянні з пропозиціями відділів продажів у лютому. Найменша однокімнатна квартира у новобудові в самому Львові буде коштувати в середньому 1,6 млн грн. За найменшу двокімнатну у відділі продажу попросять вже в середньому 2,4 млн грн без урахування знижок.

Одеська область, після невеликого просідання у попередні місяці повернулись до лютневих цін, а в розрізі різних класів ЖК наявне навіть зростання на найдоступніші економ-варіанти. За найменшу однокімнатну в Одесі в середньому попросять 1,1 млн грн. Найменша двокімнатна в середньому коштуватиме 1,7 млн грн без урахування персональних знижок.

В Одесі ціни на нові квартири відновились до довоєнного рівня.  Інфографіка «ЛУН Місто»

В Одесі ціни на нові квартири відновились до довоєнного рівня. Інфографіка «ЛУН Місто»

Аналіз регіонів, що прийняли відчутну частку внутрішніх переселенців, також показує зростання цін у цих областях. Так, у Закарпатському регіоні ціни за рік виросли з 750$ до 960$ за кв. метр нового житла. Івано-Франківська область також демонструє зростання за рік в усіх класах новобудов.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉