Facebook Pixel

Без паніки. Оренда житла у Львові повертається до довоєнних цін

Після трьох місяців захмарних цін у Львові вартість оренди квартир стабілізується. Розцінки на житло майже повернулися до довоєнного рівня.

Як розповів у коментарі The Page голова Львівського регіонального відділення Асоціації фахівців із нерухомості (рієлторів) України Андрій Борисов, після повернення до Києва частини переселенців пропозиції на львівському ринку стало більше, і в місто повернулися «більш-менш справедливі довоєнні ціни».

Quote«Можна знайти однокімнатну квартиру за 8 — 10 тис. грн. Вона буде не шикарною, але цілком прийнятною для життя. Є поодинокі випадки, коли власники за інерцією після звільнення квартир намагаються й далі виставляти їх за завищеними цінами. Але мине зо 2 — 3 тижні, і ціни повністю повернуться до «довоєнних часів без будь-яких особливостей», — зауважив він.

Ціни на оренду у Львові в червні 2022 року

Основною масою орендарів залишаються переселенці зі східних і південних областей України.

Найбільшою популярністю користуються двокімнатні помешкання:

  • 8 — 10 тис. грн – 2-кімнатна квартира економ-класу;
  • 15 — 25 тис. грн — 2-кімнатна квартира преміумкласу.

Попит на преміум

Найважче у Львові зараз винайняти квартиру преміумкласу — усі помешкання зайняті, і пропозицій на ринку майже немає, зазначає рієлтор.

Quote«Найпопулярніший запит — двокімнатна квартира преміумкласу в новобудові з хорошим ремонтом, де дві ізольовані кімнати та нормальна велика кухня. На відміну від довоєнних часів, перевагу нададуть першому поверху, а не останньому — з огляду на безпеку», — зауважив Борисов.

За його словами, вартість такої квартири коливається від 15 до 25 тис. грн, але преміальне житло у Львові й до війни коштувало 700 — 800 євро.

Експерт зауважив, що ситуацію в місті змінив відтік частини киян, які або повернулися в столицю, або поїхали до Європи. Зараз, коли в місто прибули переселенці з Херсонщини та інших регіонів, платоспроможність середнього орендаря суттєво зменшилася. Тож найближчим часом ціни не зростатимуть, зазначив Борисов.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉