Facebook Pixel

Західні області утримують рекордне зростання оренди житла

Ціни на оренду житла б'ють рекорди на Закарпатті, Буковині, Львівщині. Зростання попиту на оренду спостерігається в більшості областей України.

За підрахунками Flatfy (проєкт ЛУН), на вторинному ринку нерухомості спостерігається бум оренди не тільки на заході, а й у центральних і східних областях.

За винятком регіонів, які перебувають в епіцентрі воєнних дій, по всій країні утримується високий попит на оренду житла через міграцію переселенців.

Ціни на оренду в різних регіонах України

Найбільше підскочили ціни в доларах за квадратний метр на оренду житла в західних областях — найвіддаленіших від бойових дій регіонах.

За словами голови Асоціації рієлторів України Юрія Піти, рекордне зростання спостерігається на Закарпатті, у Чернівцях, на Львівщині, де попит зріс у рази й набагато перевищує пропозицію.

За його словами, міграція людей трішки змінюватиме ситуацію, але ціни на заході країни й далі утримуватимуться на рівні нинішніх, адже військові дії тривають, тож люди вимушені платити за «безпечне» тимчасове проживання.

На відміну від заходу країни, у Києві ціни на оренду впали з перших днів повномасштабного вторгнення.

Quote«У Києві ціни на оренду впали на 30 — 50% залежно від сегмента та виду житла. Просіли всі категорії. Ще є поодинокі випадки, коли люди взагалі не платять оренду – сплачують лише комунальні. Це зазвичай ті, хто орендував і залишився», — пояснив Піта.
Найвищі ціни на оренду в Україні — у найбільш «безпечних» регіонах. Фото: Flatfy

Найвищі ціни на оренду в Україні — у найбільш «безпечних» регіонах. Фото: Flatfy

Ціни на житло за регіонами (статистика ЛУН):

  • Закарпатська область – зростання +225% проти довоєнного часу;
  • Чернівецька область — зростання оренди +156%;
  • Івано-Франківська область — зростання +128%;
  • Львівська область — зростання +96%;
  • Черкаська область — зростання +88%;
  • у Запорізькій області цінник на оренду зріс на 41%;
  • у Дніпропетровській – на 34%.

Житло під оренду: попит і пропозиція

Водночас кількість пропозицій житла під оренду значно знизилася проти жовтня 2021 року.

На 90% менше оголошень у Херсонській області — утім, вони є попри тимчасову окупацію.

У Миколаївській, Черкаській, Рівненській, Тернопільській областях пропозиція зменшилася на 83 — 86%, у Закарпатській, Івано-Франківській, Волинській, Хмельницькій, Кіровоградській – від 72 до 79%. А от у Чернігівській області пропозицій побільшало на 20%.

Попит на оренду житла найбільше зріс не у Львові, а в Тернопільській та Закарпатській областях. Фото: Flatfy

Попит на оренду житла найбільше зріс не у Львові, а в Тернопільській та Закарпатській областях. Фото: Flatfy


Попит на житло на заході України помітно зріс. Найчастіше квартири шукають у Тернопільській області – приріст запитів складає 373% проти 2021 року. Зацікавленість у житлі в Закарпатській області — +316%, на Хмельниччині — +280%, на Черкащині — +196%.

Найсильніше попит на орендоване житло впав у Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській та Одеській областях – мінус 90 — 93%.

Для порівняння було взято показники жовтня 2021 року і травня 2022 року. Дані недоступні за трьома регіонами: Донецькою та Луганською областями, АР Крим.

Подякувати 🎉