Facebook Pixel

Жодного ажіотажу. У Львові вперше чують, що кияни скуповують квартири в місті

Рієлтори спростували інформацію про масовий переїзд киян до Львова та ажіотаж довкола купівлі квартир у зв'язку з можливою зовнішньою агресією з боку Росії.

Незважаючи на появу новин у ЗМІ про те, що у кияни та харків'яни масово скуповують житло у Львові, місцеві експерти з нерухомості заявляють, що жодного збільшення продажів у місті за останній місяць наразі не спостерігається.

Квартири у Львові: «халявних» цін немає

Як зазначив у коментарі The Page голова Львівського регіонального відділення Асоціації фахівців із нерухомості (рієлторів) України Андрій Борисов, масового скуповування житла немає. Фахівець пояснює це передусім високими цінами на житло в місті: купити нову квартиру з ремонтом можна за ціною від $1,5-1,7 тис. за 1 кв.м. За даними АФНУ, у Львові ціни хоч і поступаються київським, проте вартість квартир залишається досить висока.

Quote«Халявних» цін у Львові нема. Найдешевший варіант нової квартири — це $1100-1200 за 1 кв.м, але це квартира без жодного ремонту, в яку треба вкласти ще $400 на метр. Готові до проживання нові квартири нині коштують від $1,5-1,7 за квадрат. Середня ціна квадрата на вторинному ринку також орієнтовно становить $1 тис. Кількість людей із Києва та інших міст, яка може купити готові відремонтовані квартири, досить невелика», — зазначив експерт.

По-друге, за його словами, можна припустити, що поодинокі кияни, у яких є зайва квартира на Печерську, справді можуть продати її та за ці кошти купити дві квартири у львівській новобудові комфорт-класу. Втім, статистика наразі не показує жодних суттєвих відхилень щодо кількості угод на ринку.

Коментуючи зафіксоване невелике зростання цін на первинному ринку на 1 лютого, Андрій Борисов пов'язав його з інерцією подорожчання квартир минулого року, високим попитом на новобудови, а також збільшенням вартості будівельних матеріалів.

Орендні ставки зростають у несезон

На відміну від продажу, ринок оренди за січень у Львові пожвавився: кількість угод порівняно з груднем 2021-го зросла на 7%, що не характерно для лінивого першого місяця року.

За словами Борисова, найбільш популярні щойно здані новобудови, у яких уже проведений перший ремонт.

Quote«На цей сегмент — відремонтовані квартири на первинному ринку житла — в останні роки спостерігається стабільно високий попит, відповідно, на них ціни вище середнього — від 9 до 15 тис. грн на місяць», — відзначив експерт.

Пожвавлення на ринку оренди фіксують і інші фахівці з нерухомості. За словами рієлторки Ірини Ковтун, більшість експертів у місті відмічають збільшення кількості запитів щодо оренди помешкань, проте до суттєвого збільшення угод це не приводить.

Quote«Жодної статистики щодо масового переїзду мешканців інших міст немає. Щодо дзвінків в агентства, на нашу думку, люди продзвонюють, дізнаються про орендні ставки на випередження ситуації», — пояснила експертка.

За її словами, наразі орендні ставки у Львові залишаються стабільні:

  • 1-кімнатна квартира в новобудові коштуваниме 11-12 тис. грн;
  • 1-кімнатна на вторинному ринку — 6-7 тис. грн;
  • 2-кімнатна в новобудові — 14-16 тис. грн;
  • 2-кімнатна на вторинному ринку 9-11 тис. грн.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉