Facebook Pixel

Власники житла можуть прихистити переселенців через «Дію». Держава компенсує комунальні витрати

Власники житла, які безкоштовно прихистили переселенців під час вторгнення РФ в Україну, отримають приблизно 450 грн на місяць за кожного для компенсації витрат на комунальні послуги.

Як зазначили в пресслужбі Міністерства розвитку громад та територій, люди, які мають житло та готові дати прихисток внутрішньо переміщеним особам, мають повідомити місцевій владі про готовність прийняти у себе переселенців.

Для цього необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію. Також цю інформацію можна надати через вебсайт «Прихисток», а надалі це можна буде зробити і через застосунок «Дія».

Як зазначила заступник міністра Наталія Козловська, рішення Кабінету Міністрів щодо компенсації комунальних послуг власникам житла означає, що Україна розраховує на існуюче житло, в якому можуть розмістити внутрішньо переміщених осіб.

Quote«Ми взяли за приклад Польщу, яка для розміщення українських переселенців не будувала модульних містечок, а розміщувала їх в існнуючому житловому фонді. Щоб стимулювати цей процес, держава готова виділити компенсації для домогосподарств, які візьмуть у цьому участь», — наголосила замміністра.

Органи місцевого самоврядування почнуть формувати реєстр житлового фонду, доступного для розміщення. Це дасть змогу розмістити якнайбільшу кількість людей, пояснили в міністерстві.

У міністерстві наголошують, що розселення в житло відбуватиметься лише за згодою власників, які погодилися надати прихисток.

Quote«Щомісячно власники житла, які безкоштовно прийняли у своїх будинках переміщених осіб, отримуватимуть виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування», — підсумували у відомстві.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉