Facebook Pixel

Переселенці розмітають у Києві дешеві двокімнатні квартири

У червні 2022 року середня ціна на квартири в Києві в доларовому еквіваленті склала $1 503 за кв. м — це на 2,9% менше, ніж у травні.

З огляду на зростання курсу долара та відновлення попиту експерти вважають, що найближчими місяцями можна очікувати подальшого зниження цін на квартири.

Ціни на квартири в Києві: вторинний ринок житла

У Києві в найбільш активних районах — Печерський, Дніпровський і Солом'янський — ціни на квартири помітно знизилися: на 8 — 13%.

За даними аналітиків порталу Adress.ua, столичний ринок ще не відіграв штучне завищення цін.

Як порівняти з травнем, аналітики вважають більш-менш стабільною ситуацію в Голосіївському, Дарницькому, Оболонському, Подільському, Святошинському та Шевченківському районах. У Деснянському, який і до війни не мав високого попиту, ціни й далі зростали.

Сьогодні на формування цін у Києві впливають інфляція та курс долара в обмінниках, який з початку війни зріс на понад 30% — з 28 грн до 36,8 грн. Водночас ціни на вторинному ринку з початку року зросли майже на 8%, зауважили аналітики.

На ціноутворення також впливають два різноспрямовані тренди. З одного боку, досі є статистичне завищення цін через те, що дешеві квартири знімаються з продажу, що підвищує середню ціну в оголошеннях. З іншого боку, простежується поступове зниження цін, пов'язане з розумінням із боку продавців ціни, за якою можна продати квартиру в умовах воєнного часу.

Зважаючи на це в червні середні ціни в оголошеннях у доларах були вищими за січневі, але знизилися проти травня 2022 року.

Загалом медіанна ціна (у доларовому еквіваленті) в червні зменшилася на 2,9%, як порівняти з травнем, до $1503 за кв. м. У категорії 1-кімнатних квартир показник зменшився на 5,6% — до $1 712 за кв. м. Двокімнатні впали в ціні на 1,7% ($1 499 за кв. м). Медіанна вартість 3-кімнатних залишилася майже незмінною й склала $1 300 за квадрат.

znimok-ekrana-2022-07-20-123035.jpg

Інфографіка: Adress.ua

Вторинний ринок житла Києва: попит збільшився

У червні попит на вторинному ринку квартир зріс. Найбільший інтерес зафіксовано щодо квартир у ціновому діапазоні до $30 тис. із часткою запитів 37%.

На другому місці житло від $30 тис. до $50 тис. – 28% попиту. Житлом від $50 тис. до $70 тис. цікавилися 24% користувачів. Помешканням вище за $70 тис. у червні зацікавилися лише 11%.

У червні також зафіксовано найвищий попит на двокімнатні квартири — він склав 46,3% запитів у базі даних порталу. Однокімнатними квартирами цікавилися 36,8% користувачів, трикімнатними – 16,4%.

Водночас найбільший попит покупців був зосереджений у категорії 35 — 50 кв. м — частка таких запитів становить 41% загальної кількості. Квартири до 35 кв. м цікавлять 37% претендентів. Кількість запитів на квартири площею 50 — 80 кв. м склала 18%.

Ціни на квартири найближчими місяцями: прогноз експерта

З огляду на зростання курсу долара та відновлення попиту найближчими місяцями можна очікувати подальшого зниження цін на квартири, зазначив у коментарі The Page директор City Development Solutions Роман Герасимчук.

Quote«Додатковим стимулом для вторинного ринку стане невизначеність первинного ринку — будь-які заяви девелоперів про відновлення робіт і продажів сприймаються з великою недовірою. Це, найімовірніше, приверне значну частку покупців на вторинний ринок», — зауважив експерт.

За його словами, як і в червні, найближчими місяцями великим попитом користуватиметься недороге житло — невеликі двокімнатні квартири в нижньому ціновому сегменті. Це очевидний вибір для внутрішньо переміщених осіб, яким за умов обмеженого бюджету необхідно розмістити сім'ю з дітьми чи батьками похилого віку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉