Facebook Pixel

Україна втратила 45 млн кв. м житлового фонду після вторгнення рф

Загальні втрати житлового фонду України за час повномасштабного вторгнення рф в Україну становлять майже 45 млн кв. м. Обрахунки втраченого чи пошкодженого житла перевищили $40 млрд.

Згідно з останніми даними Київської школи економіки, майже 860 тисяч українських родин втратили житло через руйнування, завдані окупантами.

Найбільші втрати житла зафіксовано в Донецькій, Харківській, Луганській, Чернігівській та Київській областях.

Найбільше постраждали від війни міста, що перетворилися на поля бойових дій. Це Маріуполь, де зруйновано найбільшу кількість житла. Далі за кількістю значних руйнувань ідуть Харків, де знищено 30% житла, Чернігів і Сєвєродонецьк.

Quote«Це не ринкова вартість пошкоджених об'єктів, а підрахунки робіт із відновлення та відбудови міст. Важливо зрозуміти, що в оцінку не включено активи, розташовані на тимчасово окупованих територіях. Також не бралися до уваги руйнування з боку росії, що сталися до 24 лютого, починаючи з агресії 2014 року», — заявила на онлайн-зустрічі «Відбудова України» керівник Центру аналізу публічних фінансів KSE Дарина Марчак.

За її словами, наразі неможливо підрахувати, яку частину будівель пошкоджено, яка піддається реконструкції, а яку знищено вщент.

Quote«Згідно з методологією обрахунків, будинки вважаються ймовірними до відбудови, якщо рівень пошкодження становить менш як 40%. Якщо пошкодження перевищують 40%, експерти вважають, що будівля не піддається відбудові. Це означає що її треба буде перебудувати заново», — пояснила Марчак.

Експертка нагадала, що інформацію для обрахунків збитків експерти беруть з офіційних і публічних джерел інформації. Для аналізу руйнувань на територіях, де є можливість порахувати втрати за об'єктами, наприклад, в Ірпені, Бучі та Гостомелі, використовувалися обрахунки за допомогою супутників і дронів.

Загальні збитки, завдані інфраструктурі країни внаслідок вторгнення, оцінюються в $104 млрд.

Подякувати 🎉