Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна втратила 45 млн кв. м житлового фонду після вторгнення рф

Вторгнення рф: втрати житлового фонду — 45 млн квадратних метрів вартістю в $40 млрд. Фото: Reuters

Вторгнення рф: втрати житлового фонду — 45 млн квадратних метрів вартістю в $40 млрд. Фото: Reuters

Загальні втрати житлового фонду України за час повномасштабного вторгнення рф в Україну становлять майже 45 млн кв. м. Обрахунки втраченого чи пошкодженого житла перевищили $40 млрд.

Згідно з останніми даними Київської школи економіки, майже 860 тисяч українських родин втратили житло через руйнування, завдані окупантами.

Найбільші втрати житла зафіксовано в Донецькій, Харківській, Луганській, Чернігівській та Київській областях.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Найбільше постраждали від війни міста, що перетворилися на поля бойових дій. Це Маріуполь, де зруйновано найбільшу кількість житла. Далі за кількістю значних руйнувань ідуть Харків, де знищено 30% житла, Чернігів і Сєвєродонецьк.

Quote«Це не ринкова вартість пошкоджених об'єктів, а підрахунки робіт із відновлення та відбудови міст. Важливо зрозуміти, що в оцінку не включено активи, розташовані на тимчасово окупованих територіях. Також не бралися до уваги руйнування з боку росії, що сталися до 24 лютого, починаючи з агресії 2014 року», — заявила на онлайн-зустрічі «Відбудова України» керівник Центру аналізу публічних фінансів KSE Дарина Марчак.

За її словами, наразі неможливо підрахувати, яку частину будівель пошкоджено, яка піддається реконструкції, а яку знищено вщент.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Згідно з методологією обрахунків, будинки вважаються ймовірними до відбудови, якщо рівень пошкодження становить менш як 40%. Якщо пошкодження перевищують 40%, експерти вважають, що будівля не піддається відбудові. Це означає що її треба буде перебудувати заново», — пояснила Марчак.

Експертка нагадала, що інформацію для обрахунків збитків експерти беруть з офіційних і публічних джерел інформації. Для аналізу руйнувань на територіях, де є можливість порахувати втрати за об'єктами, наприклад, в Ірпені, Бучі та Гостомелі, використовувалися обрахунки за допомогою супутників і дронів.

Загальні збитки, завдані інфраструктурі країни внаслідок вторгнення, оцінюються в $104 млрд.

Коментарі

Всі новини