Загальна сума прямих задокументованих збитків, завданих інфраструктурі в результаті агресії РФ, підрахованих тільки на основі публічних джерел, досягла майже $88 млрд або 2,6 трлн грн.
Лише за останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на $3,1 млрд.
Про це свідчить аналіз, який здійснюється в межах проєкту «Росія заплатить» командою KSE Institute за підтримки Офісу Президента України, Міністерства економіки, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та Міністерства інфраструктури.
За оцінками Мінекономіки та KSE, загальні втрати економіки України через війну коливаються від $564 млрд до $600 млрд. Це як прямі втрати, розраховані в проєкті, так і непрямі збитки: зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), .
Найбільше зростання втрат за останній тиждень зумовлено новими даними щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів залізничної інфраструктури, об’єктів охорони здоров’я, активів підприємств.
Не тільки житло та заводи: продовольчі втрати

За 62 дні війни загалом пошкоджено, зруйновано або захоплено 23 тис км доріг, 32 тис кв. м житлового фонду. Інфографіка: Remarker
На даному етапі до оцінки було додано орієнтовні втрати внаслідок пошкодження земельного фонду сільськогосподарського призначення через ракетні обстріли та проведення бойових дій.
Ця сума складається з чотирьох компонентів:
- мінне забруднення,
- рекультивація земель,
- втрати озимих,
- втрати меліоративних площ.
За 62 дні війни Росії проти України загалом пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23 тис кілометрів доріг, 32 тис квадратних метрів житлового фонду. У порівнянні з останнім тижнем зросла кількість пошкоджених або зруйнованих об’єктів і тепер становить щонайменше 535 дитячих садочків, 866 закладів середньої, передвищої та вищої освіти, 231 медзакладів, 173 заводи та підприємства.
В переліку пошкоджень та руйнувань через війну щонайменше 75 адмінбудівель, 277 мостів та переходів, 11 військових аеродромів, 11 аеропортів та 2 порти. Також пошкоджено, зруйновано або захоплено 95 релігійних та 130 інших культурних споруд.
Три області, які зазнали найбільших руйнувань закладів освіти: Донецька, Луганська та Харківська. Внаслідок війни у Донецькій області зруйновано та пошкоджено понад 30% навчальних закладів, у Луганській — понад 23%, у Харківській — 19%. У столиці таких понад 5%.

Три області, які зазнали найбільших руйнувань закладів освіти: Донецька, Луганська та Харківська. Інфографіка: Remarker
Найбільші втрати в загальній сумі прямих задокументованих збитків інфраструктури становлять витрати житлового фонду та активів підприємств.
40% від загальної кількості пошкоджених, зруйнованих чи захоплених житлових будинків та підприємств припадає на Донецьку область, 23% сконцентровані у Харківській області, 12% — у Чернігівській області та 8% — у Київській.
Команда проекту у підрахунках використовує публічну інформацію, а також працює над можливістю використання супутникових знімків для аналізу пошкоджень. Сучасні зображення із роздільною здатністю 30-50 см на піксель дозволяють якісно визначати навіть приватні будинки чи сліді окремих вибухів.
Надати інформацію про втрати фізичної інфраструктури, зокрема житлових будинків, в результаті війни, може кожен громадянин чи юридична особа. Для цього командою KSE Institute спільно з Офісом президента та Міністерством економіки України було створено проєкт «Росія заплатить» (https://damaged.in.ua/).
Також подати інформацію щодо пошкоджень можна за допомогою чат-боту або у застосунку «Київ Цифровий».