Facebook Pixel

Через вторгнення Росії майже вдвічі скоротиться український експорт зернових

Через вторгнення Росії в Україну прогнози експорту аграрної продукції у 2022 році будуть значно менші, порівняно з минулорічними обсягами.

Російські війська цілеспрямовано розстріляли шість зерносховищ на території України. Втім, у сховищах залишається більш ніж достатньо зернових навіть з дворічним запасом. Втім, аграріям потрібна виручка щоб продовжувати посівну, годувати тварин.

Як заявив в коментарі The Page перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький, минулоріч обсяги експорту з України становили $27,7 млрд, тоді як прогноз на цей рік складає лише $15,1 млрд.

Quote«Лише таке тимчасове порушення звичних поставок експорту продовольства з України еквівалентне втраті 4% світового експорту пшениці, 9% – кукурудзи та майже 30% – соняшникової олії», — наголосив чиновник.

Станом на 30 березня, аграрні підприємства, що перебувають в управлінні Фонду держмайна України, які не розташовані на території активних бойових дій, уже обробили 7 тис. га.

У перший день війни Кабінет міністрів постановою № 352 вніс зміни до переліку товарів, експорт яких потребує ліцензування. З переліку були виключені кукурудза та олія соняшникова.

Раніше The Page повідомляв, що Україна у 2021 році на чверть наростила постачання агропродукції до ЄС – до $8,4 млрд.

Загалом у 2021 році Україна експортувала до Євросоюзу сільськогосподарську продукцію на $8,4 млрд. Результат за минулий рік на 26% перевищив показник 2020 року — тоді обсяги становили $6,7 млрд.

Найбільше частка (понад 80%) у товарній структурі експорту припадала на олії та жирах, зернових та олійних культурах, а також залишки переробної промисловості..

Подякувати 🎉