Україна стала лідером з поставок у Європу органічної продукції

Український аграрний «органічний» експорт в ЄС збільшився на 27%. Фото: New Hope Network

Український аграрний «органічний» експорт в ЄС збільшився на 27%. Фото: New Hope Network

Єврокомісія повідомила, що за підсумками 2019 року Україна посіла 1-е місце в Європі і 2-е у світі (з 123 країн) за обсягами експорту в ЄС органічної продукції, піднявшись на дві сходинки у порівнянні з попереднім роком.

У минулому році в ЄС ввезено 3,24 млн т органічної агропродовольчої продукції, 10% її доводиться на Україну. Український експорт до ЄС збільшився на 27% – до 337,9 т. В основному, в ЄС з України експортуються зернові (крім рису і пшениці, 76,9% зернових українського походження), пшениця (31,8% — з України), олійні культури (крім сої, 18,2% і друге місце після Туреччини), соя (четверте місце і 13% імпорту), фрукти (11% і третє місце). Також Україна входить в групу найбільших експортерів макухи, фруктових соків і овочів.

У 2018 році Україна займала 4-е місце за обсягами експорту органічної продукції в ЄС, поступаючись Китаю, Еквадору та Домініканській Республіці. При цьому Домініканська Республіка та Еквадор постачають в ЄС майже виключно тропічну продукцію: 90% їх експорту складають тропічні фрукти, горіхи та спеції.

Telegram Logo

Імпортована органічна продукція становить 2% загального імпорту агропродовольчих товарів в ЄС.

Контекст. 20 травня Європейська комісія опублікувала стратегію ЄС «Від ферми до виделки». Передбачається збільшення земель під органічним виробництво до 25% сільськогосподарських угідь до 2030 року. Зараз їх частка становить близько 8%.

У серпні минулого року в Україні набрав чинності закон «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

У лютому цього року Кабмін підтримав ініціативу Мінекономіки про введення реєстрів органічної продукції. З їх допомогою можна буде перевірити достовірність сертифікатів на продукцію і отримати інформацію про виробників.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Список «червоної» та «зеленої» зон: можливі зміни у критеріях МОЗ

Міністерство охорони здоров'я може змінити критерії розділення країн на «червону» та «зелену» зони. Замість кількості активних хворих можна використовувати показник інцидентності на 100 тис. населення, який розраховується за кількістю нових захворювань за останні 14 днів.

Ті, що біжать хвилями. Як треба змінити портову галузь України

Українську портову галузь стрясають скандали. Державні органи, які регулюють діяльність портів, продовжують створювати в них вкрай токсичну атмосферу. Для того щоб знову зробити галузь привабливою для вантажів і домогтися значного зростання перевалки, потрібна масштабна дерегуляція та зміна низки ключових законів.

партнерський матеріал

Зеленський пообіцяв МВФ до кінця тижня представити кандидатуру голови Нацбанку

Президент Володимир Зеленський під час розмови з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою запевнив, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ.