Facebook Pixel

Ціни на оренду житла в Києві впали нижче плінтуса: що далі

На п'ятий місяць війни ціни на оренду житла в Києві й далі падають. Квартиру на Подолі чи Оболоні можна винайняти навіть за $200, на околицях — ще дешевше.

У червні 2022 року медіанна ціна оренди житлової нерухомості в Києві склала $5,3 за кв. м. Проти травня поточного року ціна в доларах США знизилася на 16% за кв. м, свідчать дані порталу Address.ua.

Загалом, якщо порівняти з довоєнним періодом, медіанна вартість оренди в доларах у столиці впала на 52% за квадратний метр або на 36% у гривні (у лютому 2022 року медіанна вартість становила $11 за кв. м).

Падіння цін у гривні аналітики сайту пов'язують зі зростанням курсу долара в обмінниках (за час війни зріс на понад 30% — з 28 грн до 36,8 грн).

Вартість оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала $6. Медіанна вартість двокімнатних і трикімнатних квартир — $5 за кв. м.

Експерти прогнозують, що падіння цін буде продовжуватись на околиці столиці та спальних районах. Інфографіка: Adress.ua

Експерти прогнозують, що падіння цін буде продовжуватись на околиці столиці та спальних районах. Інфографіка: Adress.ua

Аналітики зазначають, що на повноцінне відновлення ринку до закінчення війни сподіватися не варто. Попит на оренду набагато нижчий, ніж у довоєнний час, до того ж він тримається на переселенцях, які виїжджають до столиці із зони бойових дій.

Традиційно, як і до війни, найдорожчим районом Києва для оренди є Печерський: середня ціна оренди в центрі столиці — $486 за об'єкт або $8 за кв. м. На другому місці — Шевченківський, де орендодавці просять $346 за квартиру ($7 за кв. м).

На третьому місці Голосіївський район — $304 за об'єкт ($6/кв. м). Мінімальну медіанну вартість оренди квартир зафіксовано в Деснянському районі — $177 за квартиру або $4 за кв. м.

Найважливішим критерієм пошуку квартир в оренду стала ціна. Інфографіка: Adress.ua

Найважливішим критерієм пошуку квартир в оренду стала ціна. Інфографіка: Adress.ua

З-поміж найбільш ліквідних однокімнатних квартир найдорожчим районом також є Печерський — тут медіанна вартість оренди становить $299.

У Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну в діапазоні $230 — 260. Найдешевший район — Деснянський: тут 1-кімнатну квартиру можна винайняти за $148 на місяць.

Оренда квартири в Києві: попит і пропозиція

Наразі пропозиція значно перевищує попит, тому орендодавці змушені максимально знижувати ціни, щоб надати житло в оренду. У червні обсяг ринку оренди квартир розподілився так:

  • однокімнатні — 48% загальної кількості пропозиції;
  • двокімнатні — 36%;
  • трикімнатні — 16%.

У попиті також превалює інтерес до однокімнатних — 47%. 44% шукають двокімнатні, а 9% підшукують три і більше кімнат. Починаючи з травня, коли ринок оренди почав оживати, найважливішим критерієм пошуку квартир для оренди стала ціна.

Як зазначив у коментарі The Page директор City Development Solutions Роман Герасимчук, на ринку житлової нерухомості Києва висока потреба в продажу чи наданні житла в оренду чинить сильний тиск на ринок. Водночас падіння інтересу до нерухомості загалом триває.

Quote«Ринок оренди продовжує падіння. За підсумками червня 2022 року загальна кількість запитів, пов'язаних із купівлею чи орендою нерухомості, знизилася ще на 40% і склала менш як 30% довоєнного рівня», — наголосив експерт. Медіанна ставка оренди в оголошеннях знизилася на 16% і впала нижче за $250 за квартиру на місяць.

Водночас, додає рієлтор, аналіз цінової динаміки показує, що ринок наближається до рівноважної точки — темпи зниження цін уповільнилися вдвічі, а в Печерському районі зафіксовано зростання на 4%.

Quote«Характер приросту цін на Печерську має насамперед корекційний характер – у травні медіанна ставка оренди в цьому районі рекордно впала: на 57% довоєнного рівня. Несуттєво знизилися ціни в Голосіївському та Шевченківському районах – на 6% та 1%. Оренда в спальних районах подешевшала на 17%», — пояснив Герасимчук.

Орендні ставки найближчими місяцями: прогноз

Прострація на ринку з дефіцитом попиту спостерігатиметься протягом тривалого часу — до появи хоча б умовних гарантій безпеки населення від військової загрози. На переконання рієлтора, нещодавні ракетні атаки росії та наявність загрози повторного вторгнення з території Білорусі виступили потужними негативними чинниками ринку оренди житла в Києві.

Щодо ціни, то, найімовірніше, вона коливатиметься на нинішньому рівні, вважає експерт.

Quote«З огляду на географію цінової динаміки можна зробити висновок, що ті орендодавці, які ще готовий надавати житло в оренду, знизили ціни до межі, після якої пропонувати квартири вже недоцільно. Насамперед це стосується центральних і наближених до центральних районів Києва», — пояснив Герасимчук.

Водночас на околиці столиці та в спальних районах ще є потенціал падіння цін, зумовлений уже неринковим підходом.

Quote«Окремі власники готові надавати квартири в оренду буквально «за комуналку», щоб припинити зазнавати збитків. Вочевидь, здебільшого йдеться про квартири нижнього цінового сегмента, розташовані в старих будинках», — додав рієлтор.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉