Facebook Pixel

Замість відпусток українці масово орендують будинки в безпечних областях: які ціни в регіонах

В умовах воєнного стану українці обирають відпочинок у заміських будинках. Київська область — лідер за всіма типами нерухомості, до того ж оренда тут подешевшала на 40%.

Пожити неподалік моря в Одеській області буде порівняно недорого й обійдеться в 2 — 3 рази дешевше, ніж на Закарпатті, свідчать дані аналітиків порталу OLX Нерухомість за останній місяць.

Які будинки шукають українці: головні локації

Загалом у порівняно безпечних областях із 1 травня до 20 червня було розміщено 10,5 тис. оголошень про оренду будинків різного типу, що в 2,5 раза більше, ніж рік тому.

Найбільше пропозицій у травні — червні щодо оренди заміської нерухомості в Київській області — понад 5,5 тис. оголошень, що на 88% більше за аналогічний період 2021 року. На другому місці з великим відривом ідуть Дніпропетровська з 989 оголошеннями, Львівська (846), Закарпатська (705) та Одеська (495) області.

69% загальної кількості оголошень — пропозиції орендувати цілий будинок. Значно менше пропонують котеджі (11%), частину будинку (9%) та дачі (6%). Дуже важко знайти з-поміж пропозицій дуплекси (1%), клубні будинки (1%) і таунхауси (3%).

Орендарі цьогоріч надають перевагу клубним будинкам – у середньому 28 відгуків на оголошення. Також з-поміж лідерів уподобань українців, за даними порталу, будинок/частина будинку та дача в Дніпропетровській (41 відгук) та Полтавській (44 відгуки) областях.

Для «релокації» з міст власники заміських будинків нерідко пропонують орендарям житло на березі водойм (116 оголошень), біля озера та лісу (по 109 оголошень). Також чимало пропозицій орендувати житло з басейном (244 оголошення).

Оренда заміського житла: ціни за регіонами

Найбільш дорогими сегментами будинків в Україні є котеджі та дуплекси (будинки на 2 сім’ї). Найоптимальніший варіант заміської нерухомості для тих, хто хоче заощадити, — оренда частини будинку. Її вартість у різних областях України, за винятком Закарпаття, не перевищує 4 000 — 5 500 грн на місяць.

У Києві ціни на оренду подешевшали. Найдорожчі будиночки — на Закарпатті. Інфографіка: OLX

У Києві ціни на оренду подешевшали. Найдорожчі будиночки — на Закарпатті. Інфографіка: OLX

Найдорожчі котеджі в Київській області — їхня ціна може сягати 40,5 тис. грн на місяць. Найвищу вартість дуплексу було зафіксовано на Львівщині – 34 700 гривень. Таунхаус можна знайти в середньому за 18 000 – 20 000 грн, однак у Дніпропетровській області за такий тип будинку попросять 43 тис. грн.

Загалом, як порівняти з минулим роком, вартість оренди поблизу великих міст, а також в актуальних нині західних регіонах зросла. Виняток становлять будинки на Київщині, які подешевшали майже на 40% проти травня — червня 2021 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉