Facebook Pixel

Запорізька АЕС як щит проти ЗСУ та скандал з Amnesty: дайджест західних ЗМІ

Окупанти використовують Запорізьку АЕС як щит проти українських військ, ООН закликає обкласти податками нафтові компанії, а на Велику Британію чекає серйозна рецесія.

Тим часом скандал з Amnesty International обговорюють світові спеціалісти з військових конфліктів, а премʼєр Угорщини Віктор Орбан закликав США до переговорів з росією.

The Page пропонує дайджест західних ЗМІ, що завершую робочий тиждень 1-5 серпня 2022.


Російські війська прикриваються ЗАЕС як щитом

Окупанти використовують ЗАЕС та Енергодар як щит. Фото: Укрінформ

Окупанти використовують ЗАЕС та Енергодар як щит. Фото: Укрінформ

Російські війська, ймовірно, використовують Запорізьку атомну електростанцію як щит для стримування українських атак.

Своїми діями окупанти могли поставити під загрозу безпеку обʼєкта, повідомляє Міноборони Великої Британії у Twitter.

За даними британців, окупанти, вірогідно, діють у районах навколо електростанції та використовували артилерійські підрозділи у цих районах, щоб обстріляти українську територію на західному березі річки Дніпро.

Також росіяни, ймовірно, використовували місто Енергодар, щоб дати відпочити своїм силам, усвідомлюючи, що електростанцію і прилеглу територію неможливо легко атакувати без ризику ядерної катастрофи.

Такі повідомлення прозвучали через день після заяви голови МАГАТЕ Рафаеля Гроссі про те, що на ЗАЕС відбувається перелік речей, який ніколи не повинен відбуватися на жодному ядерному об’єкті, нагадує BBC.

Є достовірні повідомлення про те, що окупанти використовують станцію «як еквівалент ядерного щита, обстрілюючи українців з території довкола станції», заявила також пані посол США в Україні Бріджит Брінк.

Видання Independent з посиланням на неназванного західного чиновника, тим не менш, пише, що ЗАЕС функціонує «нормально», і ситуація наразі не така жахлива, як її малюють у медіа.

ООН закликало обкласти податками нафтові компанії

Гутерреш закликав обкласти податками надприбутки нафтових компаній. Фото: Getty Images

Гутерреш закликав обкласти податками надприбутки нафтових компаній. Фото: Getty Images

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав запровадити спеціальні податки для нафтогазових компаній, пише BBC.

Наразі різке зростання цін на енергоносії, викликане війною в Україні, підштовхує прибутки галузі до нових максимумів, зазначає видання. На думку Гутерреша, з боку компаній «аморально» наживатися на кризі.

BP нещодавно повідомила про свій найбільший прибуток за 14 років, тоді як прибуток Shell за період з квітня по червень досяг рекорду.

Разом чотири найбільші енергетичні компанії – Exxon, Chevron, Shell і TotalEnergies – заробили майже $51 млрд за останній квартал – майже вдвічі більше прибутку за той же період 2021 року.

Quote«Ця гротескна жадібність карає найбідніших, руйнуючи наш єдиний спільний дім, – сказав пан Гутерреш. — Я закликаю всі уряди оподатковувати ці надмірні прибутки та використати кошти для підтримки найуразливіших людей у ці важкі часи».

Велика Британія вже схвалила 25% «податок на надприбуток» для енергетичних компаній як одноразовий збір, щоб компенсувати рахунки домогосподарств за електроенергію. Подібні заходи запровадила Італія, а от у Франції такий крок відхилили, немає на нього голосів і в Конгресі США.

Велика Британія впадає у рецесію

Велику Британію оцікую серйозна криза. Фото: Getty Images

Велику Британію оцікую серйозна криза. Фото: Getty Images

Велика Британія впаде в рецесію, оскільки вона підвищила процентні ставки найбільше за 27 років, цитує BBC Банк Англії. Процентні ставки зросли до 1,75%, оскільки Банк бореться з стрімким зростанням цін, а інфляція, ймовірно, перевищить 13%.

Основною причиною є різке зростання рахунків за електроенергію, спричинене вторгненням росії в Україну. Домогосподарства постраждали також від підвищення цін на бензин, дизельне паливо та продукти харчування.

Очікувана рецесія стане найтривалішим спадом з 2008 року, коли банківська система Великої Британії зіткнулася з крахом, що призвело до припинення кредитування.

Хоча підвищення відсоткових ставок є одним із способів спробувати контролювати інфляцію, багато домогосподарств опиняться у ще більшій скруті, включно з деякими власниками іпотечних кредитів. Також на британців чекають вищі витрати на кредитні картки, банківські позики та автокредити.

Скандал з Amnesty: Україна не могла уникнути міських боїв

Увагу західних ЗМІ також привернув скандал з Amnesty International, яка 4 серпня заявила, що українська армія ставить під загрозу життя мирних жителів, базуючись у житлових районах.

Quote«Українські сили наражають на небезпеку цивільне населення, створюючи бази та керуючи системами озброєння в населених житлових районах», — йшла мова у повідомленні організації у Twitter.

Така заява обурила українців, у соцмережах почали поширюватися коментарі щодо того, що звинувачення Amnesty є звинуваченням жертви, яка обороняється, і їх можна порівняти зі звинуваченнями жертви зґвалтування.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Amnesty International намагається таким чином амністувати країну-терориста та перекласти відповідальність з агресора на жертву.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба, зі свого боку, заявив, що така поведінка створює фальшивий балансу між злочинцем і жертвою.

znimok-ekrana-2022-08-05-o-170939.png

Пізніше голова українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук заявила, що офіс у Києві не був залучений до підготовки звіту та намагався завадити публікації доповіді. Тим часом директорка центрального офісу Агнес Каламар написала, що обурення у соцмережах — результат роботи ботів та троллів.

Quote«Мабуть Амнесті називає мене «ботом» і «тролем», але це не завадить мені сказати, що доповідь спотворює реальність. Це фальшивий «нейтралітет», а не правдивість», — підкреслив у відповідь Кулеба.

Журналісти Guardian бачили щонайменше сім випадків у трьох областях України, коли українська армія використовувала школи та дитячі садки в житлових районах як бази, пише, коментуючи скандал, The Guardian.

Також були випадки, коли школи використовували як центри гуманітарної допомоги чи місця проживання тимчасових переселенців.

Тим не менше, на думку професора міжнародного публічного права Лондонського Університету Грінвіча Стівена Гейнса, що дії України не обов’язково порушують правила війни.

Професор особисто розробив необов’язкові вказівки щодо використання шкіл і університетів у військових цілях під час конфліктів, які затвердили 100 держав, включаючи Україну.

Quote«Використання шкіл – якщо вони також не використовуються за своїм основним призначенням – не завжди є незаконним. Цілком очевидно, що ситуація в Україні вважається винятковою в цьому відношенні», — пояснив він.

За словами Гейнса, військові командири на місцях зобов'язані уникати втрат серед цивільного населення, але через характер вторгнення міські бої в Україні стали неминучими.

Орбан пропонує США розпочати переговори з кремлем

Орбан закликав США примиритися з рф. Фото: Getty Images

Орбан закликав США примиритися з рф. Фото: Getty Images

Прем'єрміністр Угорщини Віктор Орбан розкритикував відповідь США на російське вторгнення в Україну як мляву, пише The News York Times.

На думку політика, президент США Джо Байден повинен докладати більше зусиль для переговорів про мирну угоду з росією.

Виступаючи на Конференції консервативної політичної дії в Далласі, штат Техас, Орбан не засудив президента рф Володимира Путіна за вторгнення в Україну та за військові злочини російських військ.

Натомість він припустив, що США, які озброїли Україну, зробили недостатньо для швидкого припинення війни. Орбан сказав, що бойові дії в Україні спричинили прибуття до Угорщини понад 1 млн біженців.

Quote«Без американо-російських переговорів миру в Україні ніколи не буде», – заявив Орбан.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉