Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як вберегти щитовидну залозу в разі радіоактивного зараження

Євген Комаровський
педіатр, телеведучий, автор книг
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Що робити у разі радіоактивного зараження?

Перше, що відбувається при радіоактивному зараженні, — викид радіоактивного йоду, який вбиває щитовидну залозу.

Є найважливіше правило захисту! Якщо є загроза радіоактивного зараження, потрібно прийняти всередину звичайний йод! У такому разі щитовидна залоза буде зайнята цим йодом, і ми зможемо вберегти її від ураження.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Це потрібно зробити тоді, коли загроза реальна, за 30 хвилин, наприклад, або в перші хвилини та години після того, як оголошено тривогу. Якщо зробити це в перші дві години, то захист перевищує 90%. А якщо за 30 хвилин до вибуху – майже 100%.

Тепер – який йод, кому та скільки треба приймати. В аптеках, в аптечках невідкладної допомоги теоретично присутній препарат, який називається – таблетки йодиду калію. В одній такій таблетці – 250 мг. Це спеціальна профілактична доза при радіації. Взагалі, ця доза майже в три тисячі разів перевищує добову потребу. При загрозі радіоактивного зараження доросла людина, точніше, будь-хто старший за 2 роки повинен негайно прийняти 125 мг, це півтаблетки. Діти віком до двох років повинні прийняти 40 мг, це приблизно 1/6 таблетки.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Якщо вам не вдасться купити таблетки калію йодиду, а я дуже сумніваюся, що вам його вдасться купити, то як альтернативу можна використовувати звичайний йод, розчин 5%-ного йоду, який – не дефіцит, є в будь-якій аптеці і, більше того, є у кожній автомобільній аптечці. Тобто його навіть бігти купувати не треба – він поруч із вами у будь-якому автомобілі має бути.

Як його приймають! — Кожен, хто старший за 14 років, повинен негайно прийняти 40 крапель 5% йоду. Ці 40 крапель бажано накапати у тепле молоко чи воду та випити. Правильніше — випити за один раз. У віці від 5 до 14 років – доза становить 20 крапель. Дітям, молодшим за 5 років, приймати внутрішньо 5%-ний йод НЕ МОЖНА.

Але ж є варіант, як таких дітей можна захистити! Дітям від 2 до 5 років — 20 крапель йоду розведіть водою та нанесіть на шкіру дитини йодну сіточку – на стегно чи передпліччя. Дітям до 2 років нанесіть йодну сіточку розчином із 10 краплями йоду.

І нехай це все нам не знадобиться!

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини