Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Скандал з Amnesty International. Український офіс відхрещується від роботи над доповіддю про ЗСУ

Скандал через доповідь Amnesty International про ЗСУ. Фото: pravda.com

Скандал через доповідь Amnesty International про ЗСУ. Фото: pravda.com

Українське відділення міжнародної правозахисної організації Amnesty International не працювало над доповіддю, у якій український військових звинувачують в наражанні мирного населення на небезпеку через базування в житлових районах.

Відповідну заяву зробила речниця «Amnesty International Україна» Катерина Мітєва, повідомляє hromadske.

За її словами, над документом, відповідно до правил, працювали представники Департаменту реагування на кризи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Український офіс не брав участі ані в підготовці, ані в розповсюдженні цієї інформації.
QuoteЗа правилами організації, під час збройних конфліктів та воєн документуванням порушень і злочинів займається виключно Департамент реагування на кризи», — розповіла Мітєва.

Разом з тим в українському відділенні Amnesty International нагадали, що вони задокументували та довели десятки воєнних злочинів, скоєних російськими військовими. А от жодного воєнного злочину українських військових, наголосила Мітєва, зафіксовано не було.

Скандал набуває нових обертів

А от очільниця українського відділення Amnesty International Оксана Покальчук, скоріше за все, спілкуватися на цю тему не бажає. Про це свідчить той факт, що вона закрила свою сторінку на Facebook від українських користувачів, про що повідомляє speka.media.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Сторінка Оксани Покальчук відкривається тільки з використанням VPN, а з українських IP-адрес у соцмережі можна побачити лише повідомлення про те, що контент наразі недоступний.
QuoteТакож на сторінці у Оксани можна побачити, що і коментувати пости на її сторінці можуть не всі», — пише видання.

Контекст. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала звіт «Українська військова тактика ставить під загрозу мирне населення», в якому звинуватила українських військових у тому, що вони ставлять під загрозу мирне населення України, адже базуються в житлових районах, зокрема, школах і лікарнях. У документі також зазначається, що, розміщуючись у школах і лікарнях, військові порушують міжнародне гуманітарне право, адже це перетворює цивільні об’єкти на військові цілі.

Радник глави ОПУ Михайло Подоляк відреагував на доповідь й наголосив, що йому шкода, що така організація як Amnesty International, бере участь у кампанії з дезінформації та пропаганди.

Коментарі

Всі новини