Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Amnesty International звинуватила ЗСУ в наражанні мирного населення на небезпеку. МЗС і ОПУ відповіли

Amnesty International звинуватила ЗСУ в розташуванні техніки в житлових районах. МЗС та ОПУ відреагували. Фото: ukrinform.com

Amnesty International звинуватила ЗСУ в розташуванні техніки в житлових районах. МЗС та ОПУ відреагували. Фото: ukrinform.com

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International звинуватила українських військових у тому, що вони ставлять під загрозу мирне населення України, адже базуються в житлових районах, зокрема, школах і лікарнях.

Про це йдеться у звіті організації «Українська військова тактика ставить під загрозу мирне населення».

У документі зазначається, що, розміщуючись у школах і лікарнях, військові порушують міжнародне гуманітарне право, адже це перетворює цивільні об’єкти на військові цілі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Ми зафіксували картину, коли українські війська наражають на ризик цивільне населення та порушують закони війни, коли діють у населених пунктах. Перебування в оборонній позиції не звільняє українських військових від дотримання міжнародного гуманітарного права», — заявила генеральна секретарка Amnesty International Аньєс Калламар.

Варто зазначити, що протягом квітня — липня Amnesty International проводила розслідування в Харківській, Миколаївській, Донецькій і Луганській областях. Представники організації вивчали місця, які обстрілювалися росією, та проводили опитування з-поміж очевидців і родичів загиблих. Під час розслідування було встановлено, що українські військові завдавали ударів із житлових районів, а також перебували в цивільних об'єктах у 19 містах і селах зазначених областей.

В Amnesty International наголосили, що, відповідно до гуманітарного права, військові можуть розміщуватися в навчальних закладах, де не проходять заняття, однак за відсутності вагомих причин користуватися розташованими поблизу житлових будинків будівлями заборонено.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Водночас в Amnesty International наголосили, що все це не виправдовує атаки рф, які спричинили загибель незліченної кількості мирних жителів.

Українська сторона не забарилася з відповіддю на доповідь організації. Зокрема, прокоментували документ у Міністерстві закордонних справ і Офісі президента.

Реакція ОПУ на доповідь Amnesty International

В Офісі президента доповідь Amnesty International прокоментував радник глави ОПУ Михайло Подоляк. Він наголосив, що для України життя її людей є пріоритетом, і нагадав, що напередодні українська сторона оголосила про евакуація мирного населення із зони активних бойових дій.

Водночас Подоляк висловив думку, що доповідь Amnesty International стає частиною пропаганди рф.

Quote«Сьогодні росія докладає максимум зусиль, щоб дискредитувати Збройні сили України в очах західних суспільств і зірвати постачання зброї, використовуючи всю мережу своїх агентів впливу. Шкода, що така організація, як Amnesty International, бере участь у цій кампанії з дезінформації та пропаганди», — заявив радник глави ОПУ.

Крім того, він підкреслив, що життю українців загрожують не військові України, а «російська армія катів і ґвалтівників, яка прийшла в Україну чинити геноцид».

Quote«Наші захисники боронять свій народ і сім'ї. Життя людей для України є безумовним пріоритетом, саме тому ми проводимо евакуацію мешканців прифронтових міст», — висловився Подоляк.

Реакція МЗС України

Не залишив без уваги доповідь Amnesty International і керівник українського МЗС Дмитро Кулеба.

Він нагадав, що це рф «тисячами» знищує мирне населення й руйнує міста та території, а українські військові намагаються захистити країну.

Quote«Будь ласка, припиніть займатися створенням фальшивої реальності, де у вас усі в чомусь винні. Займіться донесенням правди про те, чим є сьогоднішня росія. Зробіть це хоча б в ім’я цивільних жертв, яких накрило російськими снарядами на зупинці в місті Торецьк Донецької області», — наголосив Кулеба.

Реакція Amnesty International Україна

Відреагували на доповідь організації й в українському представництві Amnesty International. Там зазначили, що організація визнала вторгнення рф в Україну актом агресії та грубим порушенням Статуту ООН, що є злочином згідно з міжнародним правом. Також було наголошено, що представники організації далі фіксуватимуть воєнні злочини рф в Україні.

А от суть самого звіту в українському офісі Amnesty International залишили без коментарів.

Коментарі

Всі новини