Facebook Pixel

Російські окупанти зруйнували в Гостомелі понад 4,5 тис. споруд на 9,4 млрд грн – дослідження

Унаслідок вторгнення російських військ у Гостомель під Києвом у населеному пункті постраждало понад 4,5 тис.будинків, з них майже півтисячі зруйновано вщент. Загалом у місті нараховується майже 11,9 тис. споруд. За підрахунками команди проєкту RebuildUA, яка аналізує стан інфраструктури за допомогою дронів, сукупний збиток склав 9,5 млрд грн.

Найбільше, за даними дослідників, постраждала житлова та присадибна забудова. Руйнувань зазнали 4 032 будівлі із загальної кількості 10 722. Збитки в цій категорії оцінюються в майже 3,3 млрд грн. Загальна площа руйнувань становить 963,8 тис. кв. м. З-поміж житла окупанти найбільше нищили таунхауси та приватні будинки (збитки – 1,9 млрд грн). Крім того, путінські солдати «денацифікували» багатоквартирні будинки (1,2 млрд грн) і присадибні будівлі (113,7 млн грн).

Скільки споруд знищила путінська армія в Гостомелі. Фото: RebuildUA.

Скільки споруд знищила путінська армія в Гостомелі. Фото: RebuildUA.

Якщо брати соціальну інфраструктуру, то в цій категорії армія рф зруйнувала 181 об’єкт із загальної кількості 321. Загалом збитки оцінюються у 842,7 млн грн. Росіяни «звільнили» гостомельців від шести із семи наявних шкіл, двох закладів охорони здоров’я та кількох десятків офісів, готелів, закладів громадського харчування тощо.

У промисловості дослідники нарахували 318 понищених об’єктів. Збитки оцінили в 5,3 млрд грн. До переліку постраждалих об’єктів увійшли господарські споруди (130), промислові споруди (72) та склади (57).

Додаткових збитків у розмірі 1,5 млн грн Гостомель зазнав через пошкодження або повне руйнування енергетичної інфраструктури та житлово-комунальної сфери.

Контекст. З моменту оголошення Володимиром Путіним війни Гостомель фактично став однією з ключових цілей російських загарбників. Населений пункт зазнав ракетних і авіаційних ударів, в аеропорту ДП «Антонов» намагався висадитися ворожий десант. Важкі бої за селище точилися аж до початку квітня, коли Гостомель було звільнено.

27 лютого стало відомо про знищення окупантами найбільшого у світі транспортного літака Ан-225 «Мрія» в Гостомелі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉