Facebook Pixel

За понад місяць окупації росіяни пошкодили в Бучі понад 2,5 тис. будівель на $191 млн

Багатостраждальна Буча на Київщині, яка понад місяць перебувала під контролем ворожої армії, отримала збитків інфраструктурі на загальну суму 5,2 млрд грн ($191,3 млн). У місті пошкоджено або повністю знищено понад 2,5 тис. будівель, підрахувала команда проєкту RebuildUA, яка аналізує стан інфраструктури за допомогою дронів.

До повномасштабного вторгнення рф в Україну в Бучі загалом нараховувалося 20 254 споруди. З них 2 514 зазнали руйнувань різного ступеня. Повністю знищених будівель фахівці нарахували 185, сильних пошкоджень зазнали 120.

Буча: збитки від окупантів. Фото: RebuildUA

Буча: збитки від окупантів. Фото: RebuildUA

Найбільше постраждали житлові та присадибні будівлі – 2 246. У цій категорії збитки оцінюються у 2,4 млрд грн. Найактивніше ворог нищив приватні та багатоквартирні приватні будинки (861 та 122 відповідно), а також таунхауси (149). Крім того, путінські солдати «денацифікували» 202 гаражі та 35 теплиць. Загалом у зазначеній категорії постраждала площа в понад мільйон кв. м.

Якщо брати соціальну інфраструктуру, то в цій категорії армія рф завдала руйнувань 129 об’єктам. Тут загальні збитки оцінюються в понад 2 млрд грн. Найбільше загарбники пошкодили будівель, де розташовувалися комерційні сервіси, магазини та заклади харчування. Окупанти «звільнили» бучанців від 26 закладів освіти, одного спортивного закладу та 5 культурних і релігійних об’єктів.

У промисловості дослідники нарахували 127 понищених об’єктів. Збитки оцінили у 290 млн грн. До переліку постраждалих об’єктів увійшли промислові будівлі (39), господарські споруди (24) та склади (5).

Додаткових збитків на майже 488 млн грн місто зазнало через пошкодження або повне руйнування енергетичної інфраструктури та житлово-комунальної сфери.

Скільки об'єктів у Бучі зруйнувала орда. Фото: RebuildUA

Скільки об'єктів у Бучі зруйнувала орда. Фото: RebuildUA


Контекст. Унаслідок вторгнення військ рф в Ірпінь під Києвом росіяни зруйнували або пошкодили в населеному пункті понад 10 тисяч споруд на більш як 25,3 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉