Facebook Pixel

Промова, гідна Геббельса: чому радниця Орбана звільнилася після 20 років роботи

Радниця прем'єрміністра Угорщини Віктора Орбана Жужа Хегедюш пішла у відставку після промови голови уряду про те, що не варто змішувати «європейські» та «неєвропейські» раси.

Промова до смаку «кровожерним расоненависникам»

У своєму листі до Орбана з повідомленням про відставку соціологиня зазначила, що його промова була б до смаку «найбільш кровожерливим расоненависникам», пише hvg.hu.

Мова йде про те, що 23 липня премʼєрміністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що угорці не є змішаною расою і не хочуть нею ставати, а країни, де відбувається «змішування» європейців і неєвропейців, «більше не є націями».

За словами радниці голови уряду, незважаючи на 20-річну дружбу, вони з премʼєром Угорщини повинні припинити стосунки.

У листі Хегедюш додала, що «антиліберальний поворот» Орбана останніми роками ставав для неї дедалі важчим.

Quote«Однак після такої промови, яка суперечить усім моїм основним цінностям, у мене не залишилося іншого виходу: незважаючи на те, що ви ніколи не обмежували мою свободу, тепер я змушена публічно порвати з вами через те, що було сказано», — пояснила соціологиня.

«Нацистський текст, гідний Геббельса»

Хегедюш назвала промову Орбана «відверто расистською». Вона також зізналася, що особисто говорила премʼєру, що гомофобний закон про освіту, через який ЄС заблокував Угорщині доступ до спільних фінансів європейського бюджету, уже перетнув межу прийнятності (закон частково калькує російський закон про так звану «пропаганду гомосексуалізму» — прим. ред.)

Незважаючи на це, остання промова її здивувала, зазначає радниця, додаючи, що таке не прийшло б їй в голову навіть у кошмарах.

Quote«Я не знаю, як ви не помітили, що ви подаєте чистий нацистський текст, гідний Геббельса».

Хегедюш також звернулася до головного рабина Угорщини Роберта Фреліха, погодившись з його заявою про те, що на землі живе лише одна раса й один вид — Homo Sapiens:

Quote«Я глибоко погоджуюся з його заявою. Однак насправді я вважаю ситуацію ще серйознішою. Цій ганьбі необхідно якнайшвидше покласти край, що потребує як найширшого звернення до людей, які тут проживають, так і мобілізації міжнародної громадської думки».

«Безглуздий расистський вибух»

Раніше проти заяви Орбана вже виступили опозиційні політики Угорщини, писав The Guardian.

Зокрема, депутатка Європарламенту від опозиційної партії Momentum Каталін Чех підкреслила, що була вражена промовою прем’єрміністра:

Quote«Його заяви нагадують час, який, я думаю, ми всі хотіли б забути. Вони дійсно показують справжнє обличчя режиму», – сказала вона.

Політикиня також написала у Twitter, що пишається всіма громадянами Угорщини, незалежно від походження.

Quote«Для всіх людей «змішаної раси» в Угорщині, що б не означав цей безглуздий расистський вибух, — підкреслила депутатка. — Ваш колір шкіри може бути іншим, ви можете походити з Європи чи з-за кордону — ви одні із нас, ми пишаємося вами. Різноманітність зміцнює націю, а не послаблює її».

Гнівно відреагував на промову Орбана також румунський євродепутат Алін Мітуца.

За його словами, говорити про расову чи етнічну «чистоту», особливо в такому змішаному регіоні, як Центральна та Східна Європа, оманливо та небезпечно, в тому числі Орбану.

Quote«Останні новини, пане Орбан, ми ВСІ маємо змішане расове та культурне походження. Це одна з чудових рис європейців», — підкреслив він.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉