Facebook Pixel

Віцепрезидентка Європарламенту пропонує Угорщину позбавити права голосу в ЄС

Віцепрезидентка Європарламенту Катаріна Барлі закликала позбавити Угорщину права голосу в Європейському Союзі, оскільки в країні порушується верховенство права і Будапешт використовує принцип одностайності в ЄС як засіб шантажу. Про це німецька депутатка від СДПН заявила у четвер в інтерв'ю MDR Aktuell, передає «Укрінформ».

Quote«Можливо, зараз вже настав час прискоритися з цієї процедурою (відповідно до статті 7 Угоди ЄС – ред.) і позбавити тимчасово Угорщину права голосу. Зараз у випадку з Угорщиною це справді перетворилося на засіб шантажу», — заявила Барлі.

Віцепрезидентка Європарламенту вказала на те, що нині вже не можна говорити про якісь демократичні та конституційні умови в Угорщині, де прем'єр Віктор Орбан «частина за частиною повністю взяв країну у свої руки».

Контекст. У четвер Угорщина знову заблокувала процес введення шостого пакета санкцій ЄС проти росії, виступивши з вимогою виключити російського патріарха кирила, який є відвертим прихильником путіна та війни в Україні, з нового списку обмежень. Угорська сторона, крім того, додала незначні технічні вимоги в контексті неповного ембарго на російську нафту.

До цього Угорщина вимагала та отримала для себе виняток у нафтовому ембарго ЄС проти росії.

Раніше президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявляла, що ЄС варто відмовитися від принципу консенсусу у ключових політичних питаннях.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉