Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У «Газпромі» зажадали гарантій від ЄС і Британії щодо турбіни для «Північного потоку»

«Газпром» вимагає від ЄС, Канади та Британії гарантій щодо експорту турбіни для «Північного потоку». Фото: zn.ua

«Газпром» вимагає від ЄС, Канади та Британії гарантій щодо експорту турбіни для «Північного потоку». Фото: zn.ua

Російська компанія «Газпром» вимагає від Канади, Великої Британії та Євросоюзу гарантій щодо того, що турбіни газопроводу «Північний потік» не підпадають під експортні санкційні обмеження. Відповідну заяву компанія опублікувала в Telegram.

Раніше в «Газпромі» заявили, що не планують забирати турбіну з Німеччини через санкції. А тепер у компанії наголосили, що капітальний ремонт газових турбін компресорної станції «Портова» необхідно проводити в заводських умовах раз на три роки. Контракт на цей ремонт у Канаді підписано з британською компанією Industrial Turbine Company (UK) Limited, що є частиною групи компаній Siemens Energy.

Російська компанія також підкреслила, що, відповідно до контракту, турбіну варто було відправити не до Німеччини, а одразу в рф.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Канадська влада видала документи на вивезення двигуна <...> компанії Siemens Energy Canada Limited, яка не є стороною контракту. У разі транспортування двигуна до росії є ризик, що канадська влада може вважати це порушенням або оминанням умов виданого дозволу. Це може призвести до відкликання дозволу та неможливості ремонту в Канаді інших двигунів КС «Портова», — йдеться в заяві.

Варто зазначити, що оскільки британська компанія є стороною контракту, вона має виконувати вимоги законодавства Великої Британії, зокрема й ті, що стосуються санкційних обмежень. Тобто операції з турбіною можуть порушувати санкційний Регламент ЕС 833/2014.

Quote«За відсутності офіційних роз'яснень ЄС і Великої Британії з питань застосування санкцій немає ясності, що ремонт і транспортування газотурбінних двигунів для КС «Портова» не підпадають під експортні обмеження… Отже, санкційні режими Канади, ЄС, Великої Британії та невідповідність наявної ситуації чинним контрактним зобов'язанням із боку Siemens роблять постачання двигуна №073 на КС «Портова» неможливим», — зазначили в «Газпромі».

Контекст. У «Газпромі» заявили, що через санкції країн Заходу постачання в рф турбіни для «Північного потоку», що перебувала в Канаді, є неможливим.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Раніше в Канаді погодилися зробити виняток із санкцій проти рф і відправити турбіну для «Північного потоку».

Коментарі

Всі новини