Facebook Pixel

Росія відновила постачання газу «Північним потоком – 1»: що зміниться

Сьогодні, 21 липня, «Газпром» відновив постачання газу до Німеччини трубопроводом «Північний потік – 1» («СП-1»). Постачання тимчасово зупинялося на 10 днів для проведення планових профілактичних робіт.

Про початок постачання газу повідомили як оператор газопроводу компанія Nord Stream, так і німецькі енергетичні компанії.

До зупинення газопровід працював на 40% своєї потужності. Зараз постачання спочатку будуть на рівні 30%, але поступово досягнуть тих самих 40%.

Відновлення постачання принесе деяке полегшення європейським країнам, які поспішають запастися газом до зими. Без російського газу у Європи навряд чи буде достатньо блакитного палива, щоб у будинках були світло й тепло впродовж усієї зими. Ризик — величезні економічні збитки, пише Bloomberg.

Політики готуються до гіршого: 20 липня Європейський Союз оприлюднив план скорочення споживання газу на 15%. Уповноважений з питань бюджету ЄС Йоганнес Ган тоді сказав, що не очікує відновлення роботи «СП-1».

«Якщо потоки відновляться і загалом відповідатимуть номінаціям, я чекаю деякого короткострокового тиску на ціни, – сказав Воррен Паттерсон, голова відділу сировинної стратегії голландського банку ING Groep NV. – Але, очевидно, усе ще є багато невизначеності щодо того, якими будуть потоки газу найближчими тижнями та місяцями, тому ринку однаково доведеться розраховувати на досить велику премію за ризик».

У Goldman Sachs також очікують падіння цін, якщо потоки повернуться до рівня 40% з огляду на велику кількість клієнтів, які очікували, що трубопровід не відновить роботу після технічного обслуговування.

Напередодні Путін заявив, що потоки можуть впасти до 20% уже наступного тижня. Зараз у Росії працюють тільки дві турбіни на компресорній станції, яка живить трубопровід, і одна з них має пройти технічне обслуговування цього місяця. Потоки можуть скоротитися, якщо відремонтована турбіна, відправлена з Канади після затримок, пов'язаних із санкціями, не прибуде до Росії найближчим часом.

Деякі експерти вважають, що Росія матиме більше важелів впливу на європейців, якщо вона змусить Європу постійно передбачати подальший розвиток подій.

«Спрямування потоків, але на обмежених рівнях, йде на користь Росії, – заявив Тім Партрідж, голова відділу торгівлі енергоресурсами у DB Group Europe. – Це дає змогу Кремлю й далі використовувати трубопровід як засіб підвищення волатильності та водночас отримувати величезні прибутки від завищених цін на енергоносії».

Динаміка постачання російського газу трубопроводами до Європи

Динаміка поставок російського газу трубопроводами до Європи

Динаміка поставок російського газу трубопроводами до Європи


Подякувати 🎉