Facebook Pixel

Литва та Польща добудували газовий інтерконектор GIPL

Литва та Польща добудували газовий інтерконектор GIPL. Фото: ambergrid.lt

Литва та Польща добудували газовий інтерконектор GIPL. Фото: ambergrid.lt

Литва та Польща добудували газовий інтерконектор GIPL (Gas interconnection Poland-Lithuania) через Сувалкський коридор.

Підсумковий акт про завершення будівництва МГП GIPL було отримано Amber Grid 31 грудня 2021 року. Весь 165-кілометровий газопровід до кордону з Польщею був заповнений технологічним газом, повідомив Amber Grid, оператор газотранспортної системи Литви.

gipl-zemelapis.jpg

«Золотий шов» на МГП GIPL, що ознаменував з'єднання ГТС Литви та Польщі, було зварено в жовтні 2021 року. Проте на той час у Литві було виконано приблизно 95% будівельних робіт: завершувався монтаж обладнання, готувалося його тестування.

Telegram Logo

Amber Grid уточнює, що GIPL буде введено в експлуатацію в середині 2022 року. Точнішу дату буде оголошено за погодження з польським оператором ГТС Gaz-System, коли будівництво всієї сполучної інфраструктури наближатиметься до запуску.

Що таке Gas interconnection Poland-Lithuania — GIPL

Будівництво магістрального газопроводу GIPL неквапливо почалося в січні 2020 року, але потім прискорилося.

Траса газової магістралі GIPL проходить від компресорної станції (КС) Яунюнай у Литві до КС Холовчице в Польщі.

Загальна довжина газопроводу становить майже 508 км, діаметр труби — 700 мм.

Максимальний робочий тиск на польській ділянці становить 8,4 МПа, на литовській — 5,4 МПа.

Пропускна потужність у напрямку з Польщі до Литви складе 2,4 млрд кубометрів на рік, у зворотному напрямку — 1,9 млрд кубометрів на рік.

Значення GIPL

Проєкт GIPL має для Литви важливе значення. Раніше ГТС Литви була інтегрована трубопроводами лише в східному напрямку, не маючи зв'язку з ЄС.

6bf2e0da7028a5625ec6a87d54d67ecfpng-sredstvo-prosmotra-fotografiy-windows.jpg

Залежність від трубопровідного газу з РФ дуже обтяжує Литву. Для зниження залежності литовці реалізували плавучий регазифікаційний термінал «Незалежність». Проте постачання СПГ цим каналом дуже дорогі.

Завдяки GIPL Литва отримує доступ до ГТС ЄС і стає транзитною країною для постачання газу з Польщі до інших країн Балтії з можливістю з'єднання інтерконектором Balticconnector.

Польщі проєкт GIPL дасть змогу отримати доступ до нових ринків збуту газу, який країна отримуватиме через СПГ-термінал у Свіноуйсьці та із шельфу Норвегії через МГП Baltic Pipe, що добудовується.

ЄК визнала GIPL і Balticconnector проєктами, що становлять спільний інтерес (PCI), також обидва газопроводи є частиною плану об'єднання Балтійського енергетичного ринку з газу (Baltic Energy Market Interconnection Plan in gas, BEMIP Gas).

Коментарі

Всі новини