Литва та Польща добудували газовий інтерконектор GIPL (Gas interconnection Poland-Lithuania) через Сувалкський коридор.
Підсумковий акт про завершення будівництва МГП GIPL було отримано Amber Grid 31 грудня 2021 року. Весь 165-кілометровий газопровід до кордону з Польщею був заповнений технологічним газом, повідомив Amber Grid, оператор газотранспортної системи Литви.

«Золотий шов» на МГП GIPL, що ознаменував з'єднання ГТС Литви та Польщі, було зварено в жовтні 2021 року. Проте на той час у Литві було виконано приблизно 95% будівельних робіт: завершувався монтаж обладнання, готувалося його тестування.
Amber Grid уточнює, що GIPL буде введено в експлуатацію в середині 2022 року. Точнішу дату буде оголошено за погодження з польським оператором ГТС Gaz-System, коли будівництво всієї сполучної інфраструктури наближатиметься до запуску.
Що таке Gas interconnection Poland-Lithuania — GIPL
Будівництво магістрального газопроводу GIPL неквапливо почалося в січні 2020 року, але потім прискорилося.
Траса газової магістралі GIPL проходить від компресорної станції (КС) Яунюнай у Литві до КС Холовчице в Польщі.
Загальна довжина газопроводу становить майже 508 км, діаметр труби — 700 мм.
Максимальний робочий тиск на польській ділянці становить 8,4 МПа, на литовській — 5,4 МПа.
Пропускна потужність у напрямку з Польщі до Литви складе 2,4 млрд кубометрів на рік, у зворотному напрямку — 1,9 млрд кубометрів на рік.
Значення GIPL
Проєкт GIPL має для Литви важливе значення. Раніше ГТС Литви була інтегрована трубопроводами лише в східному напрямку, не маючи зв'язку з ЄС.

Залежність від трубопровідного газу з РФ дуже обтяжує Литву. Для зниження залежності литовці реалізували плавучий регазифікаційний термінал «Незалежність». Проте постачання СПГ цим каналом дуже дорогі.
Завдяки GIPL Литва отримує доступ до ГТС ЄС і стає транзитною країною для постачання газу з Польщі до інших країн Балтії з можливістю з'єднання інтерконектором Balticconnector.
Польщі проєкт GIPL дасть змогу отримати доступ до нових ринків збуту газу, який країна отримуватиме через СПГ-термінал у Свіноуйсьці та із шельфу Норвегії через МГП Baltic Pipe, що добудовується.
ЄК визнала GIPL і Balticconnector проєктами, що становлять спільний інтерес (PCI), також обидва газопроводи є частиною плану об'єднання Балтійського енергетичного ринку з газу (Baltic Energy Market Interconnection Plan in gas, BEMIP Gas).
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також