Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Газпром» перестав бути монопольним постачальником газу до Фінляндії

Фото: ZN.ua

Фото: ZN.ua

Російська компанія «Газпром експорт» — дочірнє підприємство «Газпрому» — перестала бути єдиним постачальником газу в Фінляндію. Про це повідомила DW з посиланням на естонського національного оператора електроенергії Elering AS.

1 січня в дію введено двонаправлений газопровід Balticconnector між муніципалітетом Инкоо на півдні Фінляндії та містом Палдиски на півночі Естонії. Він дозволить поставляти в Фінляндію газ з латвійських сховищ. А отриманий цей газ може бути з різних джерел, зокрема, з Норвегії.

Споживачі і економіка регіону можуть тільки виграти від посилення конкуренції та транскордонної торгівлі газом, зазначив голова правління Elering Таави Вескимяги.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Експерти відзначають, що зараз Росія – основний постачальник природного газу балтійським країнам та Фінляндії, вона і залишиться ним. Але задіяння сховищ Латвії дасть Фінляндії та Естонії ефективний інструмент тиску на «Газпром».

Прокладка Balticconnector почалася восени 2018 року. Протяжність його підводної частини становить 77 км, наземной ділянки у Фінляндії – 21 км, ділянки в Естонії – 55 км. Розрахункова потужність трубопроводу становить 7,2 млн кубометрів газу на добу. Будівництво обійшлося приблизно в 300 млн євро, ЄС надав з них 200 млн.

Підписуйтесь на нас в Google News!
8-355.jpg

Підприємство електро- і газопостачання Ignitis, яке належить литовської Ignitis grupe, стало одним з перших гравців на відкритому газовому ринку Фінляндії. Через Balticconector воно справило відвантаження перших обсягів газу фінським споживачам. Планована до експорту кількість газу відповідає обсягу трьох газовозів СПГ (скрапленого природного газу), тобто більше 10% газового ринку Фінляндії. Про це повідомило агентство Delfi.

Додатково

Обсяги транспортування газу по території України з Російської Федерації до країн ЄС і Молдови за підсумками 2019 року становили 89,6 млрд куб. м, що на 3% більше в порівнянні з 2018 роком.

Греція, Кіпр і Ізраїль підписали угоду про початок будівництва Східно-Середземноморського газопроводу EastMed, який з'єднає газоносний басейн «Левант» з материковою Грецією через Кіпр і Кріт.

Коментарі

Всі новини