Facebook Pixel

Польща завершила прокладання морської частини Baltic Pipe, щоб відмовитися від газу з Росії

Прокладання морської ділянки газопроводу Baltic Pipe завершено. Воно покликане диверсифікувати постачання природного газу до Польщі та гарантувати їй додаткову енергетичну безпеку.

Про це повідомив оператор польської мережі газопроводів Gaz-System.

«Завершено прокладання морської ділянки газопроводу Baltic Pipe. Сьогодні ми зробили останній зварний шов на газопроводі, що сполучає узбережжя Данії та Польщі», — вказано в повідомленні Gaz-System.

Telegram Logo

За рахунок цього газопроводу Польща планує повністю відмовитися від постачання газу з Росії.

«Цей день значно наближає нас до досягнення бажаної безпечної диверсифікації джерел постачання до Польщі 2022 року. Потужність Baltic Pipe становить 10 млрд кубометрів на рік, що можна порівняти з обсягом газу, який отримує Польща в межах довгострокового контракту з російським «Газпромом», який спливає у грудні 2022 року», — сказав представник уряду Польщі зі стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмський.

Що таке Baltic Pipe і навіщо він потрібний

Baltic Pipe пов'язує родовища на норвезькому шельфі в Північному морі з Польщею через Данію. Запланована потужність газопроводу 10 млрд кубометрів на рік. Влада Польщі має намір завершити будівництво до 1 жовтня 2022 року.

Проєкт передбачає поєднання норвезьких і данських систем передачі газу, розширення інфраструктури Данії та Польщі, а також будівництво труби, яка з'єднає ці дві країни дном Балтійського моря.

Gaz-System будує газопровід разом із данським оператором транспортної системи Energinet. Данський партнер за проєктом збудує газокомпресорну станцію в Евердрупі, розширить внутрішню систему транспортування та підключить її до газопроводу Europipe II, що проходить дном Північного моря.

Gaz-System відповідає за будівництво морського газопроводу дном Балтійського моря, що сполучає узбережжя Данії та Польщі, а також за розвиток національної транспортної системи.

Коментарі

Всі новини