Facebook Pixel

Передумали: В Угорщині більше не проти транзиту зброї в Україну

Угорська влада, попри попередні протилежні заяви, повідомила, що не заперечує проти транзиту військової допомоги в Україну через свою територію. Між тим сама країна озброєння Києву надавати не буде, наголосив заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр.

Quote«За останні 200 років ми з росією воювали тричі. Ці війни були не на життя, а на смерть. На відміну від багатьох західних партнерів, ми на собі відчули, що це таке протистояння цій величезній східній державі. При цьому, сама Угорщина не постачатиме своєї зброї – це наша стратегічна позиція. Однак треті країни можуть користуватися нашою територією», – сказав він під час зустрічі з мером Львову Андрієм Садовим

Ба більше, Мадяр додав що Угорщина пропонує українським дітям відпочинок у санаторіях та таборах. Країна готова також приймати на лікування наших мирних жителів та військових, а також вплачувати стипендії тисячі громадян України у своїх ВНЗ.

Контекст. До цього влада Угорщини виступала проти постачання ЗСУ зброї західними країнами через свої землі та заявляла, що і сама військову допомогу надавати не збирається. Так, ще 2 березня прем’єр Угорщини Віктор Орбан зазначив, що влада країни «підтвердила своє рішення не надсилати в Україну ні військ, ні зброї» та «не дозволяти транзиту зброї до України через свою територію». Свою позицію Будапешт пояснював побоюваннями наразити на небезпеку угорців, які проживають на території Закарпаття.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉