Facebook Pixel

Тупик у Конгресі, корупція Байдена та ядерна бомба в космосі лякає США: дайджест західних ЗМІ

Тупик допомоги Україні в Конгресі та корупція Байдена: дайджест західних ЗМІ

Тупик допомоги Україні в Конгресі та корупція Байдена: дайджест західних ЗМІ

Американські конгресмени обговорюють способи провести законопроєкт про допомогу Україні через Палату представників, яка знов пішла на двотижневі канікули. Тим часом нестача боєприпасів уже позначається на ситуації на полі бою, зокрема в боях за Авдіївку.

Заяви про те, що президент Джо Байден і його син Гантер вимагали хабар від української компанії, були брехнею, стверджує спеціальний прокурор Вайс. А британський науковець закликає не боятися російських планів вивести ядерну зброю в космос.

The Page пропонує дайджест західних ЗМІ, що завершує робочий тиждень 12–16 лютого.

Допомога Україні від США: які шляхи виходу з тупика у Конгресі

Минулого тижня двопартійна група американських конгресменів повідомила президенту України Володимиру Зеленському хорошу й погану новину, пише The Washington Post.

За словами члена Палати представників від Демократичної партії Джейсона Кроу, постанова про надання допомоги Україні буде прийнята переважною більшістю голосів, якщо її винесуть на голосування. Проте цього голосування може взагалі не бути.

Цього тижня Сенат ухвалив пакет допомоги для України, Ізраїлю, Тайваню та інших союзників США на суму $95 млрд. Спікер Палати представників Майк Джонсон категорично відхилив законопроєкт Сенату, але на сьогоднішній день не запропонував ніяких подальших дій.

За останніми заявами Майка Джонсона щодо голосування за допомогу України, здається, що у своїй категоричній позицій він повністю солідарний із Трампом. Останній у свою чергу хоче тримати цю тему як один із козирів до виборів. Фото: Getty Images

За останніми заявами Майка Джонсона щодо голосування за допомогу України, здається, що у своїй категоричній позицій він повністю солідарний із Трампом. Останній у свою чергу хоче тримати цю тему як один із козирів до виборів. Фото: Getty Images

QuoteПрихильники України з обох сторін Палати представників досліджують, як вони могли б змусити поставити проєкт на голосування. Ситуація ускладнюється збігом факторів, зокрема впливом колишнього президента Дональда Трампа, який виступає проти фінансування України. Крім того, ліві демократи також відкидають сенатський законопроєкт, протестуючи проти продовження допомоги Ізраїлю після масової загибелі цивільного населення в Газі.

Під час засідання республіканської фракції конгресмен Майк Волтс запропонував зменшити обсяг гуманітарної допомоги в законопроєкті Сенату та додати до нього положення щодо міграційної реформи, на якій раніше наполягали республіканці. Здавалося, що Джонсон занотував пропозицію, кажуть учасники зустрічі.

Консерватори думають, що вся Україна в ЛГБТ-прапорах (відео)

Тим часом демократи оцінюють, чи зможуть вони змусити голосувати за законопроєкт у Сенаті в обхід рішення спікера. Процедура, відома як «петиція про відсторонення», вимагає 218 підписів. Якщо петицію підпише вся демократична фракція, знадобиться переконати лише чотирьох республіканців підтримати її. Проте ані республіканці, ані демократи-противники підтримки Ізраїлю поки не готові на це.

Тим часом прихильники Джонсона закликають почекати, доки він вислухає всі думки й визначиться з рішенням. Цього тижня спікер домагався зустрічі з президентом Джо Байденом, щоб обговорити політику безпеки на кордоні, яку можна було б пов’язати з іноземною допомогою — попри те, що узгоджений Сенатом двопартійний проєкт республіканська партія відкинула.

Тим часом 1 березня спливає термін ухваленого в січні тимчасового бюджету. Оскільки в четвер Палата представників оголосила перерву до кінця лютого, вона матиме лише два дні на розгляд законопроєктів про витрати, щоб запобігти припиненню роботи федерального уряду.

США попередили про можливу втрату Авдіївки

У четвер, 15 лютого, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що через нестачу боєприпасів українські війська можуть втратити Авдіївку, повідомляє BBC.

Quote«росія хвиля за хвилею направляє строковиків для наступу на українські позиції. І оскільки Конгрес ще не ухвалив додатковий законопроєкт, ми не змогли забезпечити Україну артилерійськими снарядами, які їм відчайдушно потрібні, щоб перешкодити цим російським нападам», — сказав Кірбі.

Командувач оперативно-стратегічного угрупування військ Таврія Олександр Тарнавський визнав, що «запеклі бої» вже точаться всередині Авдіївки.

На фото авдіївський коксохімічний комбінат – новий символ незламності міста. росіяни штурмують цей об'єкт вже близько трьох місяцівю Деякі експерти вважають, що доля Авдіївки вирішиться протягом наступних днів. Фото: Getty Images

На фото авдіївський коксохімічний комбінат – новий символ незламності міста. росіяни штурмують цей об'єкт вже близько трьох місяцівю Деякі експерти вважають, що доля Авдіївки вирішиться протягом наступних днів. Фото: Getty Images

Quote«Ми цінуємо кожен клаптик української землі, але найвищою цінністю і пріоритетом для нас є збереження життя українського воїна», — сказав він.

Речник Збройних сил України Дмитро Лиховий також визнав, що українські війська в Авдіївці змушені «інколи переходити на більш вигідні позиції... місцями залишати позиції».

Деякі українські військові приватно зізналися, що місто може впасти будь-якої миті.

Quote«Зараз у нас є два снаряди, але зарядів до них немає... тому ми не можемо їх вистрілити. На даний момент у нас закінчилися снаряди. Ми відчуваємо дуже велику відповідальність за наших хлопців, які воюють зараз у місті, озброєні лише автоматами» — сказав офіцер Олексій із 110 механізованої бригади Збройних сил України в районі Авдіївки.

Новопризначений головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський цього тижня відвідав передову в районі Авдіївки, визнавши, що ситуація там «складна». За його словами, російські військові не рахують втрат, використовуючи своїх військових як гарматне м'ясо.

У Києві заявляють, що в Авдіївку направлено елітну українську бригаду та розгорнуто резервну артилерію.

Справа «Бурісми»: у США переглянули заяви про корупційні зв'язки Байденів з Україною

Показання про те, що президент США Джо Байден і його син Гантер вимагали по 5 мільйонів доларів хабарів від української компанії «Бурісма», виявилися брехнею, повідомляє The New York Times. Раніше на підставі цих звинувачень республіканці розпочали процедуру імпічменту президента.

Неправдиві заяви надійшли від інформатора ФБР Олександра Смирнова. Згідно з обвинуваченням, поданим цієї середи до федерального суду Каліфорнії спеціальним прокурором Девідом Вайсом, під час передвиборчої кампанії 2020 року Смирнов надіслав ФБР серію повідомлень, вихваляючись тим, що він володіє інформацією, яка може посадити Байдена до в’язниці.

Ідеологічна прірва міє республіканцями та демократами загострюється, а Байден і Трамп все більше звинувачують одне одного, хоча вибори президента США очікуються тільки в листопаді 2024-го.

Ідеологічна прірва міє республіканцями та демократами загострюється, а Байден і Трамп все більше звинувачують одне одного, хоча вибори президента США очікуються тільки в листопаді 2024-го.

За словами прокурора Вайса, який також веде справи проти сина президента щодо незаконного володіння зброєю та несплати податків, Смирнов заявив, що у 2015 чи 2016 роках Гантер Байден пообіцяв захистити компанію «через свого тата від усіляких проблем». Але інформатор спілкувався з керівниками «Бурісми» лише у 2017 році, після того, як Байден залишив посаду віцепрезидента.

В обвинувальному акті не говориться про громадянство чи походження Смирнова — лише те, що він є мандрівним бізнесменом, який у 2010 році почав співпрацювати з ФБР. Якщо його визнають винним, йому загрожує максимальне покарання у вигляді 25 років позбавлення волі.

Проте на Гантера Байдена відкрито ще кілька проваджень.

Ядерна зброя росії в космосі: чи є підстави непокоїтися

У середу 14 лютого Reuters повідомило, що Сполучені Штати попередили Конгрес і союзників у Європі про нові дані розвідки, пов’язані з російським ядерним потенціалом, який може становити міжнародну загрозу.

Дані розвідки стали відомі після того, як республіканець Майк Тернер, голова Комітету з розвідки Палати представників Конгресу США, зробив у середу загадкову заяву, попередивши про «серйозну загрозу національній безпеці». Посилаючись на свої джерела, The New York Times повідомила, що ця інформація пов’язана зі спробами Росії розробити протисупутникову ядерну зброю космічного базування.

Проте процес розробки цієї зброї ще триває, тому вона не становить безпосередньої загрози, заявив Джон Кірбі, речник Білого дому з національної безпеки.

Росія запустила ракету Союз-2-1в на початку цього місяця. Дві домінуючі теорії припускають, що вона розробляє або ядерний, або неядерний потенціал протисупутникової зброї

Росія запустила ракету Союз-2-1в на початку цього місяця. Дві домінуючі теорії припускають, що вона розробляє або ядерний, або неядерний потенціал протисупутникової зброї

The Guardian звернувся по коментар до доктора Бледдіна Бовена, доцента Університету Лестера, який спеціалізується на міжнародних відносинах і війні в космосі. За словами експерта, якою б не була гіпотетична нова російська зброя, вона не має бути приводом для занепокоєння.

Він нагадав, що США працювали над проєктом протисупутникових ядерних боєголовок ще у 1959 році, але згодом відмовилися від нього. У 1963 році був укладений Договір про часткову заборону ядерних випробувань, що забороняє ядерні вибухи в космосі, а стаття 4 Договору про космос (1967 р.) забороняє виводити ядерну зброю на орбіту, встановлювати на небесних тілах або іншим чином розміщувати в космосі.

Навіть якщо Росія проігнорує ці домовленості, є й інші міркування. Бовен запевняє, що будь-яка ядерна держава вже має технологію використання ядерної зброї в космосі.

Quote«Вони [росіяни] робили це у 1960-х і 1970-х роках і виявили, що це насправді не дуже корисно, і це дуже дорого», — каже експерт.

За його словами, ядерна зброя космічного базування є вразливою для атак з боку інших держав, тоді як шкода від такої зброї буде невибірковою.

Quote«Коли ви підриваєте ядерну зброю в космосі, ви створюєте вогняну кулю... але ви [також] генеруєте електромагнітний імпульс, який підсмажує електричні кола всього, що є неекранованим, у радіусі кількох тисяч кілометрів. Після цього у вас буде випромінювання, яке створить бомба», — сказав Бовен.

Такий вибух вивів би з ладу безліч електричних систем як у космосі, так і на Землі, зокрема в самій росії. Тому науковець вважає застосування державою-агресором подібної зброї дуже малоймовірним.

Подякувати 🎉