Facebook Pixel

Консерватори думають, що вся Україна в ЛГБТ-прапорах: як пройшов Український тиждень у США

Що думають про Україну республіканці-консерватори з США

Що думають про Україну республіканці-консерватори з США

Вже понад три місяці пакет допомоги для України на суму $60 млрд фактично заблокований республіканцями Палати представників США через розбіжності з демократами щодо врегулювання питання мексиканського кордону.

Поєднати допомогу пропонував ще президент Джо Байден із надією, що це допоможе пришвидшити його ухвалення, але сталося навпаки. Білий дім вже місяць не має грошей для допомоги Україні.

У лютому 2024-го закінчився щорічний Український тиждень у Вашингтоні, він відбувся паралельно Форуму релігійних свобод – центром події став молитовний сніданок на 5 тис. осіб.

Там українська делегація з-поміж депутатів Ради і представників релігійних організацій зустрічалась із багатьма політиками США, насамперед консервативними.

Однією з учасниць заходів була Яна Матвійчук, підприємниця, громадська активістка та засновниця благодійної організації Women's Aid International. The Page поговорив із нею, щоб краще зрозуміти американські консервативні цінності, дізнатися про думки консерваторів щодо України та можливі точки впливу на них.

Які цінності сповідують сучасні американські консерватори-республіканці

Якими ви побачили сучасних республіканців, у що вони вірять та чого прагнуть?

Консерватори (більшість із них — республіканці. — The Page) виступають за:

  • індивідуальні свободи;
  • за життя («pro-life activism» проти абортів – The Page);
  • родинні цінності;
  • віру в Бога;
  • індивідуалізм (розкриття таланту кожного);
  • вільну економіку.

Ліберали (серед них більше представників Демократичної партії. – The Page) – це історія за толерантність, за широку свободу, за одностатеві шлюби, за аборти і все в цьому сенсі.

Багатьом американцям це вже набридло, тому що всі «наїлися» гендерно-нейтральних туалетів. Як виявилося, це така болюча тема для Америки. Я була здивована, що про це йдуть багато розмов з болючим сміхом.

Цікаво, що у своєму першому інтерв’ю на посаді спікера Палати представників Майк Джонсон сказав, що його настільною книгою є Біблія і він живе за нею. Часто ми недооцінюємо релігійність американців.

Так, ми маємо розуміти, що консервативні політики, еліта та американські виборці – це люди, які практикують християнство. Це означає, що їхні цінності повністю відповідають цінностям християнства.

Я багато спілкувалася з республіканцями і побула в The Cedars. Є такий будинок у Вашингтоні, в якому десятки років виховуються республіканці. Там 88 років тому був заснований молитовний сніданок.

На фото Яна Матвійчук на фоні The Cedar house, в якому часто збирається республіканська еліта

На фото Яна Матвійчук на фоні The Cedar house, в якому часто збирається республіканська еліта

Уявіть собі, люди дуже високого рівня, посли різних країн, політики, конгресмени, сенатори разом у невеликій кімнаті, у приємній атмосфері обирають якийсь уривок з Біблії, читають його і обговорюють.

Ще раніше новообрані конгресмени-республіканці, перед тим, як зайти в Конгрес, збиралися на кілька тижнів в The Cedars, жили там разом і проводили читання Біблії. Звісно, це потужне підґрунтя для подальшої політичної роботи.

Чи займуть республіканці адекватну позицію щодо України за можливого президенства Трампа (відео)

Як російська пропаганда вплинула на республіканців

Чи побачили ви вплив російської пропаганди на консервативну частину американського суспільства?

Коли я спілкувалася з дуже глибокими консерваторами, а це заможні люди поважного віку, була здивована, що багато з них впевнені, що «не все так однозначно».

Війна пропаганди між США та росією розпочалась ще на початку минулого століття зі створенням СРСР. Червоні серйозно намагалися вплинути на Голлівуд і інтелегенцію США. Нині ж під пропаганду підпали консерватори. На фото плакат 1960 року Червоний Айсберг

Війна пропаганди між США та росією розпочалась ще на початку минулого століття зі створенням СРСР. Червоні серйозно намагалися вплинути на Голлівуд і інтелегенцію США. Нині ж під пропаганду підпали консерватори. На фото плакат 1960 року Червоний Айсберг

QuoteЧасто можна почути, що путін же захищає родину, родинні цінності, він виступає за релігію, за церкву, за Бога, і вони вірять в цю показуху. Більше того, їм здається, що війна дуже кривава, тому потрібно зупинити її навіть за віддачу територій. Російська пропаганда в Америці працює дуже потужно.

Україна для багатьох консерваторів, на жаль, бачиться виключно як проєкт Байдена. Ми така країна ЛГБТ-прапорів у їхніх очах.

Тут важливо, що ми не встигли достукатися до американських виборців. Не показали, наскільки путін страшний для всього світу, наскільки Україна насправді консервативна країна, що ми воюємо за життя кожного українця, народженого, ненародженого.

Як вплинуло на позицію США інтерв’ю путіна Такеру Карлсону

Чи впорався путін з задачею виступити під час інтерв’ю з Карлсоном як захисник сім’ї, який «проти ЛГБТ і гендерно-нейтральних туалетів»?

Мені здається, що це інтерв'ю зіграє більше проти самого путіна у світі і на користь України, бо покаже, наскільки ця людина неадекватно сприймає реальність.

QuoteЯ думаю, що Такер дуже сильно розчарувався і в собі, і в цьому інтерв'ю. Я знаю точно, що багато серйозних консерваторів йому подзвонили того ж дня і сказали: «Ти просто зрадник, бо не розумієш, що робиш».
Обличчя Такера Карлсона під час інтерв'ю з путіним відразу стало мемом в інтернеті. «Путін не вміє пояснювати... Він явно проводить багато часу у світі, де йому нічого і нікому не потрібно пояснювати», – сказав Карлсон після інтерв'ю

Обличчя Такера Карлсона під час інтерв'ю з путіним відразу стало мемом в інтернеті. «Путін не вміє пояснювати... Він явно проводить багато часу у світі, де йому нічого і нікому не потрібно пояснювати», – сказав Карлсон після інтерв'ю

Можливо, це інтерв’ю було чітко спрямованою пропагандою на росіян: подивіться, до нас американці самі приїжджають. Це ж Такер, це дуже відома людина. Його консервативні американці слухають.

Як американці сприйняли лекцію з вигаданої історії путіна

Щодо лекції — було просто смішно. Вони кажуть, що це за набір випадкових фактів з історії? Вони взагалі не зрозуміли, що це було. Причому, один друг мені зателефонував і каже: «Яно, а що це у вас був за козак часів світової війни Кальніцький?»

А я думаю, боже, це я прослухала щось в інтерв'ю путіна чи він прочитав десь? А потім, через пару годин, я зрозуміла, що він про Богдана Хмельницького. Американці не знають історію України та росії на такому рівні.

Чи було б вигідно для України, якби наш президент спростував Карлсону слова путіна та дав українську візію?

Усе залежить від мети. От яка задача? Яку задачу ми вирішуємо інтерв'ю? До речі, це питання дуже рідко наші політики собі ставлять.

QuoteЯкщо наша задача – достукатися до консервативних американців, а це дуже важливо, то було б добре, якби наш президент доніс всі правдиві меседжі про Україну, вибрав би якесь консервативне ЗМІ, хоча б Fox News. Може, не з Такером Карлсоном, бо після цього інтерв'ю з путіним його авторитет ще більше став під питанням.

Які меседжі потрібно доносити до республіканців, аби вони стали на бік України

Ви були на кількох ультраконсервативних подкастах на мільйонні аудиторії. Як на вас там реагували? Які меседжі ви транслювали?

У нас є спілка консервативних організацій України, є американські партнери, ми провели кілька інтерв'ю в США на дуже консервативних ЗМІ. І цікаво, що навіть ведучі спочатку ставилися не дуже, ніби, ну, хитаються.

Але коли ти їм пояснюєш, що таке Московський патріархат, що у нас не переслідують релігію, ми виступаємо за життя, що ми насправді більш консервативні, виступаємо за індивідуальні свободи, за економічну свободу в Україні для всіх громадян, вони слухають, вони чують.

І це ж завдання наше якраз розвінчувати постійно ці міфи про Україну, про те, що ми – проєкт Байдена.

Чи змінилося ставлення до вас після того, як ви розказали правду про Україну?

Ми були на подкастах у Себастьяна Горки, у Джейсона Джонса. Це люди глибоких консервативних кіл. Наприклад, Джейсон Джонс до того, як приїхав перший раз в Україну, вважав, що у нас на кожному будинку висить прапор ЛГБТ.

Яна Матвійчук на подкасті Себастьяна Горки (зліва), одного з найпопулярніших ультраконсервативних подкастерів (приблизно 3 млн аудиторії). Размом із Яною інші учасниці української делегації

Яна Матвійчук на подкасті Себастьяна Горки (зліва), одного з найпопулярніших ультраконсервативних подкастерів (приблизно 3 млн аудиторії). Размом із Яною інші учасниці української делегації

Ми з фондом Chalice of Mercy привезли Джейсона в Україну, і це неймовірно вплинуло на консерваторів. Тому що коли він приїхав сюди і побував у Києві, Бучі, Бородянці влітку 23-го року, він був шокований.

Він не знав, що тут така ситуація, і сказав, що жодного прапора ЛГБТ не побачив, окрім одного — на посольстві Канади. Республіканці переживають, за які цінності воює Україна, і цієї інформації в США не вистачає.

Яке наразі найболючіше питання стоїть перед республіканцями у США щодо України?

На цей Український тиждень наша делегація приїхала з лозунгами про те, що в Україні не переслідують церкву.

QuoteЧесно, всім конгресменам це вже не важливо. Для них наразі найважливіше питання – життя. І настільки ми тут різні. Якщо ми виступаємо за людину, а життя – це що? Це про народження людини, про права людини на творчість, на багатство, на ресурси, на відтворення своєї творчої діяльності в економічній сфері.

Знаєте, у нас ще була цікава зустріч в Heritage Foundation – це дуже впливова консервативна організація. Ми були на зустрічі з депутатами, з нашою офіційною делегацією.

Люди з Heritage Foundation питають: «Скажіть, будь ласка, за які цінності, за яке майбутнє воює Україна?»

Наші депутати тут же кажуть: «Ну нас зараз вбивають, Україна стікає кров'ю, дайте нам гроші, дайте нам зброю».

Правильно кажуть, нам це треба. Але американці хочуть почути, яка в України стратегія, за що ми воюємо, яке бачення ми сьогодні відстоюємо життям українців.

Чого не розуміють українські викосопосадовці під час візитів до США (відео)

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉