Facebook Pixel

Майк Джонсон, новий спікер Палати представників США: противник допомоги України та прихильник Трампа

Що відомо про нового спікера Палати представників США Майка Джонсона? Фото: Getty Images

Що відомо про нового спікера Палати представників США Майка Джонсона? Фото: Getty Images

Спікеріада у США закінчилась. Новий спікер Палати представників США, четвертий кандидат після усунення Кевіна Маккарті, 51-річний республіканець Майк Джонсон. Він голосував проти допомоги Україні та скептично ставиться до надання нової.

Але майже одразу після обрання спікером Джонсон сказав, що він відкритий до переговорів на прохання Джо Байдена про виділення додаткових коштів для допомоги Україні.

Тож The Page розповідає, хто такий Майк Джонсон, які погляди він сповідує та що буде з допомогою Україні.

Що відомо про нового спікера Палати представників США Майка Джонсона

На фото Майк Джонсон під час своєї промови, після обрання його новим спікером Палати представників США. Фото: Getty Images

На фото Майк Джонсон під час своєї промови, після обрання його новим спікером Палати представників США. Фото: Getty Images

За результатами голосувань Джонсон має рейтинг 92% від «Американського консервативного союзу» та 90% від Heritage Action. За оцінкою Bloomberg, він найконсервативніший спікер Палати представників у XXI столітті.

  • Десятки років він намагається заборонити аборти.
  • Виступає проти одностатевих шлюбів.
  • Палко критикує дозвіл на зміну статі дітьми.
  • Засуджує «радикальну гендерну ідеологію» у школах.
  • За суттєве зниження витрат для вирішення проблеми держборгу США, але це типова для республіканців неоконсервативна позиція.
  • Просуває традиційні сімейні цінності.

Трамп підтримав кандидатуру Джонсона, а сам новий спікер неодноразово просував наратив Дональда Трампа про сфальсифіковані та вкрадені вибори 2020 року.

Напередодні голосування у середу 25 жовтня багато членів Конгресу заявили, що вони мало знають про Джонсона, а деякі сенатори-республіканці сказали NBC, що навіть ніколи не зустрічалися з ним.

У листі до своїх колег-республіканців у рамках своєї заявки на посаду спікера Джонсон визнав необхідність вести переговори – «з позиції сили» – з демократами в Сенаті та Білому домі Байдена.

Чи буде новий спікер Палати представників США підтримувати допомогу Україні

Джонсон був рішучим у своїй підтримці Ізраїлю на тлі його війни з ХАМАС.

Quote«США однозначно стоять на боці Ізраїлю, і ми надамо підтримку і ресурси, необхідні для позбавлення Близького Сходу і світу від терористичного режиму ХАМАС», – сказав Джонсон.

Також Джонсон підтримав промову Джо Байдена 20 жовтня, де президент США наполягає на виділенні грошей Україні, Ізраїлю та Тайваню – тобто на всілякій підтримці цих країн у їхній боротьбі.

Це важливо, тому що адміністрація Байдена поєднала допомогу цим трьом країнам в один запит до Конгресу на $106 млрд. Нагадаємо, на Україну припадає $60 млрд.

На фото Метт Гейц – противник допомоги Україні з перших днів війни та головний ініціатор відставки «занадто проукраїнського» Кевіна Маккарті, радіє призначенню Джонсона. Але чи виправдає останній його очікування? Фото: Getty Images

На фото Метт Гейц – противник допомоги Україні з перших днів війни та головний ініціатор відставки «занадто проукраїнського» Кевіна Маккарті, радіє призначенню Джонсона. Але чи виправдає останній його очікування? Фото: Getty Images

Відкритість Джонсона до переговорів з Байденом – гарний знак

Quote«Потрясіння і насильство сколихнули Близький Схід і Східну Європу — ми всі це знаємо, і напруженість продовжує наростати в Індо-Тихоокеанському регіоні, – сказав Джонсон у своїй промові до Палати представників і американського народу. – Країна вимагає сильного керівництва цим органом, і ми не повинні вагатися».

Він пообіцяв прийняти законодавство на підтримку Ізраїлю, але поки що відмовився відповісти, чи винесе він на розгляд питання про додаткову допомогу Україні.

Точної відповіді на запитання, чи висуватиме на голосування новий спікер допомогу Україні, поки немає.

Дві причини, чому новий спікер Палати представників США може підтримати допомогу Україні:

Перше. Відкритість Джонсона до перемовин із Джо Байденом говорить, що позиція його щодо фінансування України може змінитися за потреби, бо останніми днями всі американські медіа обговорюють можливість продовження підтримки України.

Друге. Усі республіканці без виключення проголосували за кандидатуру Джонсона, навіть найбільші прихильники допомоги Україні не були проти, тому цілком ймовірно, що певні домовленості за закритими дверима партії вже зроблено, бо такої єдності у голосуванні інакше бути не могло.

Навіть більше: радикально налаштованого противника допомоги Україні, іншого республіканця і друга Трампа Джима Джордана спікером не обрали саме через його радикалізм. Тому Майк Джонсон – точно не найгірший варіант.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉