Facebook Pixel

Україна вперше застосувала ATACMS: що відомо про ракету та наслідки бомбардування

Україна вперше використала ATACMS. Які його характеристики?

Україна вперше використала ATACMS. Які його характеристики?

Під час нічної атаки на аеропорти Бердянська та Луганська українці вперше використали ракети ATACMS. Про це повідомляє WSJ.

The Page на основі матеріалу SPEKA розповідає, що відомо про ракети, які так довго чекали в Україні, та як передання балістичних ракет пришвидшить контрнаступ України.

Що відомо про ATACMS

ATACMS (Army TACtical Missile System – армійська тактична ракетна система) – це балістична ракета малої дальності. Виробник – компанія Lockheed Martin.

Ракета має дальність польоту до 300 км, її довжина – 4 м, діаметр – 61 см. Існує у п’яти варіантах, запускати її можна з реактивних систем залпового вогню M142 HIMARS (одна ракета) та M270 MLRS (дві ракети).

ATACMS застосовували під час війни у Перській затоці та в Іраку. Окрім США є на озброєнні у Бахрейну, Польщі, Румунії, Греції, Південної Кореї, Туреччини, Катару, ОАЕ.

Характеристики ракети ATACMS

Характеристики ракети ATACMS

Як ATACMS може надати Україні перевагу у війні

Перевага ATACMS в тому, що вона готова до використання українськими військовими. На відміну від британських ракет Storm Shadow, які скидають за допомогою вразливих літальних апаратів, ракети ATACMS можуть запускатися з пускових установок, які раніше передали Україні.

Радіус дії ракет ATACMS перевершує наявні ракети HIMARS, які вже ефективно проявили себе в бою.

Але британський міністр оборони Бен Воллес каже, що після того, як минулого року російські штаби зазнали ударів HIMARS, росіяни адаптувалися, вивівши свої командні та контрольні вузли за межі досяжності.

300-кілометрова зона ураження ракети ATACMS з прифронтових Херсона, Гуляйполя та Костянтинівки

300-кілометрова зона ураження ракети ATACMS з прифронтових Херсона, Гуляйполя та Костянтинівки

російські літаки та аеропорти під загрозою

Особливо важливо, що ця зброя зможе досягати Криму, а оскільки це балістична ракета з надзвуковою швидкістю 4,287 км/год, її складно перехопити.

Аеропорти – найлогічніша ціль для ATACMS. Це дозволить знищити або відігнати від фронту ворожу авіацію. Це означатиме, як мінімум, значне зменшення її ефективності та кількості літако-вильотів на день.

Скільки існує ракет ATACMS

Щодо кількості, то американська оборонна компанія Lockheed Martin за останні два десятиліття виготовила приблизно 4 тис. ATACMS, деякі з них продали країнам-союзникам, а майже 500 з них запустили американські війська під час воєн.

Що відомо про перше бойове застосування ATACMS Україною

Вночі 17 жовтня українські бійці завдали ударів по аеродромах у тимчасово окупованих Бердянську та Луганську. Бердянськ розташований за 85 км від найближчої точки фронту, Луганськ – майже за 100 км.

За останніми даними, у Бердянську та Луганську знищено:

  • дев’ять гелікоптерів різних модифікацій;
  • спеціальну техніку, яка була на аеродромах;
  • пускову установку ППО;
  • склад боєприпасів;
  • пошкоджено злітні смуги аеродромів.

Вже ввечері Володимир Зеленський підтвердив удар по аеродромах Луганська та Бердянська американськими ракетами ATACMS.

Відео: Зеленський підтвердив, що ЗСУ застосували ракети ATACMS по Луганську та Бердянську

Your browser doesn't support HTML5 video.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉