Facebook Pixel

путін в Китаї: про що говоритимуть з Сі Цзіньпіном

Про що путін та Сі Цзіньпін говоритимуть в Китаї 17 вересня 2023?

Про що путін та Сі Цзіньпін говоритимуть в Китаї 17 вересня 2023?

Відколи Міжнародний кримінальний суд (МКС) оголосив про видачу ордера на арешт путіна, той не виїжджав за межі росії, окрім відвідування окупованих росією територій України та Киргизстану.

Він пропустив саміт БРІКС в середині серпня у Південній Африці після того, як ця країна дала зрозуміти, що буде змушена заарештувати його як країна, що підписала Римський статут. Так само він пропустив і саміт G-20 в Індії у вересні.

Рішення МКС зобов'язує 123 країни-члени суду заарештувати Путіна і передати його до Гааги для суду, якщо він ступить на їхню територію. Але Китай не є членом МКС.

Зранку 17 жовтня Пу прибув до свого товариша Сі в одну з останніх країн, де йому раді та не заарештують на рівні з Іраном, Північною Кореєю, Білоруссю, Туреччиною та Казахстаном…

Про що говоритимуть лідери антизахідної коаліції, розповідає The Page.

Країни-учасниці МКС

Країни-учасниці МКС

Показати партнерство «без обмежень»

Сі востаннє бачив свого товариша в Москві за кілька днів після видачі ордера на його арешт від МКС. Тоді Сі запросив ПУ взяти участь у третьому форумі «Один пояс, один шлях» у Пекіні, форумі міжнародного співробітництва, який відстоює китайський лідер. путін зустрінеться з Сі у середу.

Звісно, такі запрошення та факт відвідин Китаю путіним є проявом партнерства між країнами, тобто ще одним дипломатичним знаком для світу, що «Китай має право співпрацювати з будь-якою країною на свій вибір».

Форум присвячений ініціативі «Пояс і шлях» – плану, започаткованому Сі десять років тому, який, як він сподівається, створить глобальну інфраструктуру та енергетичні мережі, що з'єднають Азію з Африкою і Європою сухопутними і морськими шляхами.

Чого хоче від поїздки до Китаю Пу

Відповідаючи на запитання журналістів у п'ятницю про свій візит, путін сказав, що він буде вести переговори щодо проєктів, пов'язаних з «Поясом і шляхом», які, за його словами, Москва хоче пов'язати із зусиллями економічного альянсу країн колишнього Радянського Союзу, розташованих переважно в Центральній Азії, для «досягнення спільних цілей розвитку».

Він применшив вагу економічного впливу Китаю в Центральній Азії, яку росія тривалий час вважала своїм задвірком і де вона працювала над збереженням політичного та військового впливу.

Також Пу заявив, що він і Сі обговорять зростаючі економічні зв'язки між Москвою та Пекіном в енергетичній, високотехнологічній і фінансовій галузях. Китай також набуває все більшого значення як експортний напрямок для росії через закриття європейського ринку.

Китайська пропаганда підтримує війну росії

Ще одним справжнім підтвердженням близьких відносин Китаю та росії, окрім поставок вертольотів, дронів і деталей для зброї та тісної економічної співпраці, є китайська пропаганда, яка повністю виправдовує рф.

Підконтрольні державі ЗМІ КНР говорять не про «вторгненн» чи «війну» в Україні, а про російську операцію, яка є виправданою для протидії агресивним тенденціям НАТО і, зокрема, США.

Щоб оцінити успіх цієї пропагандистської стратегії, BBC поспілкувався з людьми на вулиці в Харбіні, столиці провінції Хейлунцзян, яка знаходиться на кордоні з рф:

Quote«Росія і Китай мають добрі дружні стосунки», — каже одна жінка.

Чоловік поруч з нею додає: «путін – відповідальний лідер. Людина з почуттям справедливості».

QuoteІнший, який приїхав в гості зі своїм другом, каже: «путін — людина із залізними кулаками. Він жорсткий, а жорсткість – це добре».

«Але чи знає він, чому російський лідер воює з Україною?», – запитує журналіст BBC.

«Прості люди, як ми, не повинні це коментувати», – відповідає китаєць.

Яка вигода Китаю в співпраці з росією

  • Дешеві ресурси: через закриття західних ринків росія почала збувати Китаю нафту та газ набагато дешевше, як і ще багато інших мінералів та металів);
  • Військові технології: Китай зацікавлений у деяких технологіях рф, наприклад, ракети та протиракетний захист
  • Підтримка ініціатив Китаю на міжнародній арені;
  • Ринок збуту для китайської продукції: наприклад, замість західних автомобілів у росію увійшли китайські, так само відбувається зі смартфонами та іншою електронікою.

Але досі, попри всі розмови про «васальну залежність», росія не визнала територіальних претензій Китаю в Південно-Китайському морі.

Також ще не сталося масового перенесення забруднюючих виробництв на російську територію, будівництва транзитних залізниць через росію, одностороннього зниження тарифів або навіть скасування візових вимог для громадян Китаю.

Можливо, щось зміниться цього разу, адже залежність росії від Китаю справді тільки зростає після початку війни в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉