Facebook Pixel

Гаага видала ордер на арешт путіна: де його можуть закрити та як відреагував світ

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав дозвіл на арешт Володимира Путіна та уповноваженої рф при президентові з прав дітей Марії Львовій-Бєловій. Їх мають арештувати за воєнні злочини: незаконну депортацію населення та незаконне переміщення населення з окупованих районів України до рф, що завдало шкоди українським дітям. До речі, ці два пункти також входять до етноциду – фактично геноциду певного етносу, але ООН поки його не визнає. Тепер путіна з бєловою можуть заарештувати 122-ох державах світу.

Як відреагував світ

Здається, колективний Захід поставив крапку на персоні путіна саме зараз, другим кроком, після визнання його винним у збитті Boeing 777. Нагадаємо, що це сталося аж за два місяці, після остаточного вироку суду. Спочатку засудили тільки Гіркіна, Дубинського та Харченка, про володаря Кремля не було ані слова.

Quote«Колеса справедливості крутяться: я вітаю рішення МКС видати ордери на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової за примусове переміщення українських дітей. Міжнародні злочинці відповідатимуть за крадіжки дітей та інші міжнародні злочини», – відреагував на новину голова МЗС України, Дмитро Кулеба.

Звісно, прессекретарка МЗС рф Марія Захарова назвала ордер «безглуздим», оскільки росія не є учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду і «не несе за ним жодних зобов'язань».

Зазначимо, що тепер від правосуддя путін може переховуватись, окрім рф, у Турції, Китаї, кількох країнах Персидської затоки та майже всій Азії. Правова петля навколо його горла добряче затягнулася.

Quote«Важливий перший крок. Є грунтовні підстави вважати, що Путін несе відповідальність за ці військові злочини та багато інших», – сказав Джордаш Уейн, київський юрист-міжнародник з прав людини та керуючий партнер Global Rights Compliance і додав, що це мають бути тільки перші ордери.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас привітала вирок:

Quote«Кроком ближче до судного дня. З першим ордером на арешт для путіна, МКС надсилає історичний сигнал: усі звірства проти України походять від злочинної політики російських лідерів. Нагадуємо, що ніхто не застрахований, навіть глави держав. Російський режим буде притягнутий до відповідальності».

Заарештувати ж чинного володаря Кремля можуть у всіх країнах Європи, Латинської Америки, у більшості країн Північної Америки та навіть Африки – загалом 122 країни.

photo-2023-03-17-195746.jpeg
Quote«путін, безсумнівно, несе відповідальність за військові злочини і також повинен постати перед судом за злочин агресії. Я вітаю той факт, що Міжнародний кримінальний суд погодився видати ордер на арешт путіна», – висловився міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський,

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс привітав ордер на арешт і зазначив «відсутність безкарності для тих, хто порушує міжнародне право».

Quote«Нідерланди підтримують МКС у його важливому завданні по боротьбі з безкарністю за військові злочини та злочини проти людства. Ми зробимо все можливе, щоб МКС міг безпечно та незалежно виконувати це складне завдання», – зазначив глава МЗС Нідерландів Вопке Гукстра.

Схоже, дзвінків Еммануеля Макрона і вмовлянь про перемовини більше не буде, Заходу знадобилося більше року, але він починає вивчати мову, якою його зрозуміє путін.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉