Facebook Pixel

Міжнародний суд видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової за депортацію українських дітей

17 березня 2023 року Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт президента рф Владіміра Путіна та уповноваженої з прав дитини рф Марії Львової-Бєлової.

За даними суду, Путін і Львова-Бєлова, ймовірно, несуть відповідальність за воєнний злочин — незаконну депортацію населення (дітей) та їхнє незаконне переміщення з окупованих районів України до рф (згідно зі статтями 8(2) (a) (vii) та 8 (2) (b) (viii) Римського статуту).

Злочини, ймовірно, було скоєно на окупованій території України принаймні з 24 лютого 2022 року.

Є достатні підстави вважати, що Путін і Бєлова несуть індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезгадані злочини та за їхнє скоєння спільно з іншими та/або через інших осіб. Водночас наголошується, що Путін не здійснював належного контролю над цивільними та військовими підлеглими, які вчиняли ці злочини або допустили їх.

Quote«Палата попереднього провадження II на підставі заяв звинувачення від 22 лютого 2023 року наголосила, що є достатні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин — незаконну депортацію населення та незаконне переміщення населення з окупованих районів України до Російської Федерації на шкоду українським дітям», — йдеться в повідомленні суду.

Спочатку ордери були секретними заради захисту жертв і свідків, а також для забезпечення безпеки розслідування. Однак з огляду на те, що злочини, ймовірно, продовжуються, а інформування громадськості про ордери може сприяти їхньому запобіганню, було ухвалено рішення оприлюднити:

  • існування ордерів;
  • імена підозрюваних;
  • злочини, за які видано ордери;
  • відповідальних осіб.

Вищезгадані ордери на арешт було видано на підставі клопотань, поданих звинуваченням 22 лютого 2023 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉