Facebook Pixel

Агресор депортував на росію вже понад 5 тисяч українських дітей – дитячий омбудсмен

З моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну російські загарбники незаконно вивезли на росію приблизно 5,1 тис. українських дітей. Такі дані навела уповноважена президента України з прав дітей і дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук в етері телемарафону.

Quote«Це дані Національного інформаційного бюро, яке працює в Україні, і саме цей орган є тим органом, куди звертаються люди, повідомляючи про факти депортації чи переміщення дітей. Так, ми можемо сказати, що зараз отримали заявки щодо фактів депортації та переміщення 5100 дітей. Ці заявки надходили й надходять щодня», – зазначила вона.

Сформовані списки депортованих неповнолітніх українська сторона передає до низки міжнародних організацій, з-поміж них і Міжнародний комітет Червоного Хреста, які мають змогу посприяти в розшуку дітей на росії або в ОРДЛО. Герасимчук додала, що повернути дітей ці організації не можуть, однак вони здатні перевірити їхнє самочуття, умови, у яких їм доводиться жити, та промоніторити дотримання їхніх прав.

За даними дитячого омбудсмена в Україні, нашій країні вже вдалося повернути 46 депортованих дітей.

З-поміж них як сироти, так і діти, яких росіяни розлучили з батьками.

Контекст. За даними Офісу Генпрокурора, станом на 22 липня внаслідок російсько-української війни загинули 358 дітей, ще 683 дитини отримали поранення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉