Facebook Pixel

Чому Україна має робити успішні реформи, щоб отримувати допомогу: пояснює експерт Atlantic Council

Чому Україні потрібні реформи пояснює експерт Atlantic Council

Чому Україні потрібні реформи пояснює експерт Atlantic Council

США є провідним союзником України. 25 вересня Білий дім розіслав «листи щастя» з переліком реформ, які має провести Україна.

Більшість реформ стосуються верховенства права, роботи судів і правоохоронних органів, решта – корпоративного управління, ефективної роботи міністерств, роботи митниці, енергетичного та оборонного секторів.

На прохання The Page, у своєму інтерв'ю KYIV NOT KIEV запитав Пітера Дікінсона, редактора розділу UkraineAlert в Atlantic Council, якими є очікування США від реформ в Україні на його думку.

Що думає Пітер Дікінсон із Atlantic Council щодо листа з реформами від США

Тут справа в оптиці війни. Добре, ми будемо захищати Україну, оскільки на її територію вторглися. Це досить однозначна ситуація: Україну потрібно підтримувати. Але наратив на Заході такий: Україна – це демократія, це країна, яка рухається в євроатлантичному напрямку, прогрес України наближає її до нас з цивілізаційної точки зору.

На противагу, росія – це однозначно диктатура. Нікому не потрібно аналізувати, пояснювати або доводити, що таке росія. Очевидно, що росія – це військова диктатура, фашистський режим з культом особистості. Це зрозуміло аудиторії на Заході.

Але в умовах тривалого військового конфлікту дуже важливо показати, що Україна є демократичною, що вона лібералізується, проводить реформи, розвивається як нація. Це дуже сильний аргумент для аудиторії на Заході, чому ця війна настільки важлива для Заходу. Важливо його підкреслити.

«Зеленський ретельно намагається підтримувати видимі реформи»

Українська влада це розуміє. Зеленський ретельно намагається підтримувати видимі реформи. Наприклад, відставка міністра оборони Олексія Резнікова через відносно невеликі в загальному масштабі порушення. Його звільнили через питання, пов'язані з зимовими куртками та яйцями. Це чоловік, який має справу з бюджетами на десятки мільярдів доларів, і все ж його відставку викликали корупційні питання, які стосувалися мільйонів доларів, маленької частки бюджету Міністерства оборони.

Не було жодних ознак або обвинувачень у тому, що злочини чи порушення, які приписувалися його Міністерству, якось пов'язані з великим бюджетом зовнішньої військової допомоги в мільярди доларів, які надходять до країни на закупівлю танків, артилерії, літаків та іншого військового обладнання. Це були незначні речі. Однак це було сприйнято як прояв нульової терпимості. Ми маємо цього позбутися.

Це був дуже яскравий сигнал, що вони розуміють, що їх потрібно сприймати як країну, котра рухається в правильному напрямку щодо реформ, демократії, прозорості та антикорупційних заходів. Бо це також частина війни. Куди ми йдемо з цим? Чи просто перемогти росію, змусити її відступити? Так, це надзвичайно важливо. Але також, де буде Україна?

Корумпована Україна – частково наратив Кремля

Одним із аспектів, який підкреслює Кремль, є наратив про корумповану Україну. Вони хочуть знищити імідж України. Їм відомо, що це зменшує шанси України отримати підтримку на Заході. Тому вони дуже наполегливо просувають цей наратив і використовують своїх проксі на Заході, щоб говорити:

Quote«Ну, ви знаєте, росія погана, звісно, але й Україна погана. Навіщо нам втручатися в цю боротьбу між двома поганими країнами? Жодна з них не є досить доброю. Давайте просто облишимо їх».

Щоб протистояти цьому, Україна має бути в змозі сказати: «Дивіться, ми насправді дуже відрізняємось від росії. Ми рухаємося в різних напрямках». Саме тому ця війна відбувається: росія напала на Україну через те, що Україна є демократичним суспільством і її демократія є загрозою для росії. Бо росія знає, що якщо Україна зможе успішно перейти до європейської демократичної системи і інтегруватися в Європу, то росія, як авторитарна імперія, по суті буде мати загрозу розпаду. Бо багато хто в росії скаже: «Ми теж так хочемо».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉