Facebook Pixel

Спікеріада у США триває: чи буде пакет Україні на $60 млрд і що відбувається з республіканцями

Спікеріада в США триває: що відбувається?

Спікеріада в США триває: що відбувається?

Після того як члени Палати представників США усунули з посади спікера-республіканця Кевіна Маккарті 4 жовтня 2023 року, у Палаті почалося справжнє протистояння і тримається інтрига щодо обрання нового спікера, якого досі немає.

Проблема залишається принциповою: з одного боку, радикальні республіканці зі своїм кандидатом, з іншого – помірковані зі своїм. Консенсусу Республіканська партія Палати представників поки знайти не може, а демократи дивляться на це з попкорном.

Що вже два тижні відбувається в нижній палаті Конгрессу США та як це впливає на допомогу Україні, розповідає The Page.

Хто буде новим спікером Палати представників США і чому це важливо для України

На практичному рівні спікер визначає порядок денний Палати представників (за що голосуватимуть), контролює завдання комітетів, встановлює порядок голосування і робочий графік, а також відповідає за те, щоб члени його партії були єдині в підтримці основних ініціатив.

Без наявності спікера Палата представників фактично не функціонує. Так, на місце Кевіна Маккарті прийшов тимчасовий спікер Патрік Макгенрі, але єдиним його повноваженням є вибір нового спікера Палати. Нічого більше.

Тобто вже два тижні частина Конгресу буквально не функціонує, тому вона не ухвалює як внутрішніх рішень, так і зовнішніх, серед яких – підтримка України, Ізраїлю, Тайваню тощо.

Нагадаємо, що парламент США – Конгрес – складається з двох палат: верхньої – Сенату та нижньої – Палати представників. Аби законопроєкт дійшов до підпису президента, його мають підтримати обидві палати.

Хто головні кандидати на посаду спікера

На фото Джим Джордан (ліворуч) і Стів Скаліс (праворуч). Фото: Jordan: Tom Williams—CQ-Roll Call/Getty Images; Scalise: Francis Chung—Politico/AP

На фото Джим Джордан (ліворуч) і Стів Скаліс (праворуч). Фото: Jordan: Tom Williams—CQ-Roll Call/Getty Images; Scalise: Francis Chung—Politico/AP

Головними кандидатами на посаду спікера Палати представників були поміркований республіканець із табору колишнього спікера Маккарті Стів Скаліс та радикальний республіканець, друг Трампа Джим Джордан, який виступає проти допомоги Україні.

Але обидва республіканці не змогли заручитися достатньою кількістю голосів від власної партії. Стів Скаліс зняв свою кандидатуру після першої невдачі на голосуванні. Джим Джордан після першої невдачі намагався вмовити однопартійців за закритими дверима, але набрав ще менше голосів.

Тепер у Палаті представників США є певна фрустрація, адже варіантів залишилося три:

  • Знайти компроміс у Республіканській партії, але саме Кевін Маккарті був таким компромісом – він отримав свою посаду після 15 раундів голосувань. Тому навряд чи новий компроміс можливий.
  • Відстрочка конфлікту: наділення тимчасового спікера Патріка Макгенрі, який, до речі, підтримує допомогу Україні, широкими повноваженням – зробити його реальним спікером до січня.
  • Домовленості з демократами: американські ЗМІ з посиланням на тих чи інших республіканців вважають, що домовленість між деякими демократами та республіканцями можлива, але лише за умови висунення поміркованого республіканця, а не трампіста.

Найімовірніший варіант розвитку подій у Палаті представників

Update: Джим Джордан втратив і третю спробу стати спікером, набравши на 5 голосів менше, ніж минулого разу. Ще більше поміркованих республіканців заявляють, що не голосуватимуть за нього. Наприклад, республіканець Фіцпатрік заявив, що більше не підтримуватиме Джордана – мінус ще один голос для нього.

Поки що помірковані республіканці бояться проголосувати разом з демократами за надання повноважень тимчасовому спікеру, адже це може вдарити по їхніх рейтингах серед республіканського електорату. Однак цей варіант виглядає все більш реальним.

До речі, він є найкращим для України: тимчасовий спікер не відчуватиме тиску зняття з посади, він спокійно може виставляти питання допомоги для України на голосування.

Джо Байден і Білий дім повністю за підтримку України

Джо Байден під час свого звернення до нації щодо підтримки України, Ізраїлю та Тайваню, 20 жовтня Вашингтон

Джо Байден під час свого звернення до нації щодо підтримки України, Ізраїлю та Тайваню, 20 жовтня Вашингтон

Вночі 20 жовтня для України та о 20:00 19 жовтня за Вашингтоном президент США Джо Байден виступив з промовою, де наполягає на виділенні грошей Україні, Ізраїлю та Тайваню – тобто на всілякій підтримці цих країн.

Quote«Історія навчила нас, що коли терористи не платять ціну за свій терор, коли диктатори не платять ціну за свою агресію, вони спричиняють більше хаосу, смертей і руйнувань. Вони продовжують діяти, а ціна та загрози для Америки і світу продовжують зростати. Отже, якщо ми не зупинимо апетит путіна до влади і контролю в Україні, він не обмежиться лише Україною. Він – путін вже погрожував «нагадати» – цитую, «нагадати Польщі, що їхні західні землі були подаровані росією», – сказав Джо Байден у своїй промові.

У своєму зверненні він просить Конгрес переконатися, що США можуть продовжувати безперервно надсилати Україні зброю, необхідну для захисту себе і своєї країни.

Ба більше, Байден пояснив, що США відправляють Україні техніку, яка стоїть на складах.

Quote«Коли ми використовуємо гроші, виділені Конгресом, ми використовуємо їх для того, щоб поповнити наші власні склади, наші власні запаси новим обладнанням. Обладнанням, яке захищає Америку і виробляється в Америці», – сказав президент США, вказуючи на ракети Patriot, які виробляються в Арізоні, і артилерійські снаряди, які виробляються в 12 штатах по всій країні, тобто розвивають економіку США та забезпечують її робочими місцями.

Джо Байден надіслав запит до Конгресу на $106 млрд, у тому числі $60 млрд для України, значна частина з яких поповнить надані раніше запаси зброї США.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉