Facebook Pixel

Криза та хаос у Конгресі США: як це вплине на допомогу Україні у війні

Кевін Маккарті став спікером Палати представників. Як це вплине на Україну? Фото: Getty Images

Кевін Маккарті став спікером Палати представників. Як це вплине на Україну? Фото: Getty Images

Є занепокоєння, що складний процес обрання Кевіна Маккарті на посаду спікера Палати представників Конгресу США, яке відбулося лише з 15 спроби, та компроміси, на які від пішов із бунтівниками в Республіканській партії, можуть обмежити військову допомогу Україні у 2023 році.

Двоє республіканців, які виступали проти Маккарті ще в пʼятницю — представник Флориди Байрон Дональдс і представник Техасу Чіп Рой – уже закликали Палату представників обговорити підходи до допомоги Україні, пише CNN.

Додаткової допомоги Україні не буде?

Кевін Маккарті став спікером Палати представників з 15 спроби. Фото: Getty Images

Кевін Маккарті став спікером Палати представників з 15 спроби. Фото: Getty Images

Видання нагадує, що сам Маккарті в жовтні 2022 року заявляв, що республіканці можуть припинити фінансування України в 2023 році, якщо отримають більшість на проміжних виборах.

Щоправда, пізніше в кулуарах майбутній спікер запевняв, що не планує відмовлятися від допомоги Україні, а просто закликає до більшого контролю за будь-якими федеральними доларами.

Наразі занепокоєння представників адміністрації Байдена щодо можливості скорочення допомоги дещо пом’якшується через допомогу Україні в розмірі $45 млрд, яку Конгрес схвалив як частину законопроєкту про витрати наприкінці 2022 року.

Утім, Білий дім сумнівається, що ще якась додаткова допомога Україні буде ухвалена цього фінансового року. У Байдена вважають, що $45 млрд стануть останнім великим пакетом допомоги Україні до 30 вересня.

Крім того, імовірні зміни в правилах бюджетного процесу можуть суттєво перешкодити намірам Конгресу ухвалити нову допомогу у вересні, до того ж деякі консервативні республіканці обіцяють протистояти будь-якому новому фінансуванню України.

З-поміж іноземних дипломатів також є занепокоєння щодо майбутньої підтримки України з боку США через компромісне обрання спікера.

Quote«Це є передвісником тривалого законодавчого паралічу», – заявив один із дипломатів.

Інші зазначили, що уважно стежитимуть за тим, як Маккарті розплачуватиметься за своє обрання. За словами одного з дипломатів, особливу стурбованість викликають політичні поступки, на які має піти Маккарті, та їхній потенційний вплив на роль США у світі.

На які поступки погодився новий спікер від республіканців

Маккарті погодився на 12 законопроєктів від ультраконсерваторів. Фото: Getty Images

Маккарті погодився на 12 законопроєктів від ультраконсерваторів. Фото: Getty Images

Тим часом Forbes повідомляє, що низка поступок, на які погодився Маккарті, може послабити здатність партії керувати Палатою представників.

Зокрема, новий спікер погодився голосувати окремо за 12 різних законопроєктів про асигнування — від сільського господарства до витрат на оборону та транспорт — замість того, щоб дозволити об’єднати їх разом у загальний законопроєкт про витрати на кінець року.

12 окремих голосувань були ключовим запитом ультраправих дисидентів після того, як консервативні члени Республіканської партії розкритикували загальний законопроєкт на суму $1,65 трлн, який був ухвалений Палатою представників у грудні.

Зокрема, один із них, конгресмен Метт Гетц, заявив, що правила Палати мусять ніколи не дозволити «жахливому законопроєкту коли-небудь бути ухваленим знову».

Маккарті також погодився обмежити дискреційні витрати на рівні, який був на початку правління адміністрації Байдена, як на оборону, так і на внутрішні витрати.

З-поміж іншого спікер пообіцяв:

  • відновити правило Холмана, яке дозволяє скоротити зарплати урядовців і будь-яку іншу компенсацію від Казначейства США;
  • надати членам Палати представників 72 години, перш ніж законопроєкти вийдуть на розгляд;
  • вимагати голосування за підвищення ліміту федерального боргу;
  • провести голосування щодо лімітів строків членів Конгресу;
  • провести голосування щодо плану охорони кордону.

Ризик дефолту в США: як республіканці можуть заморозити роботу уряду

Обрання Кевіна Маккарті спікером може закінчитися дефолтом США. Фото: Getty Images

Обрання Кевіна Маккарті спікером може закінчитися дефолтом США. Фото: Getty Images

The New York Times тим часом пояснює, що республіканці скористалися дозволом запропонувати поправки до об’ємних законопроектів про видатки кожному законодавцю, який у 2007 році надали демократи.

Тепер нова республіканська більшість у Палаті представників пропонує внести власні інституційні зміни в рамках пакета поступок, на які спікер Кевін Маккарті погодився заради свого обрання на посаду.

Видання зазначає, що відновлення будь-якої видимості порядку та структури для розгляду законопроєктів про витрати та інших заходів буде надзвичайно складним, оскільки консервативні республіканці керують Палатою представників, а демократи контролюють Сенат і Білий дім.

Нова динаміка, найімовірніше, є ризиком для зупинення та блокування роботи Конгресу США.

Навіть законодавці з великим досвідом у спробах змусити Конгрес працювати визнали крах того, що називається «звичайним порядком».

Протягом більшої частини свого існування Конгрес дотримувався методичного підходу до підготовки законопроєктів про витрати, але ті часи минули, пише авторка матеріалу.

Республіканці в Палаті представників планують значно полегшити скорочення витрат і дозволити примусово компенсувати витрати в інших місцях, що, безперечно, наштовхнеться на опір із боку демократів.

Республіканці можуть заморозити роботу уряду США. Фото: Getty Images

Республіканці можуть заморозити роботу уряду США. Фото: Getty Images

Республіканці також хочуть поєднати будь-яке збільшення ліміту федерального боргу з відповідним скороченням федеральних витрат — підхід, який ледь не спричинив міжнародну економічну катастрофу, коли республіканці спробували його у 2011 році.

Сенатор Чак Шумер, демократ від Нью-Йорка та лідер більшості, попереджає, що республіканці в Палаті представників, ймовірно, можуть спровокувати припинення роботи уряду або навіть дефолт із руйнівними наслідками для США.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉