Facebook Pixel

Заколот з-поміж республіканців. Чому Палата представників США не може розпочати роботу

Криза у Конгресі США. Чому Палата представників не працює. Фото: Getty Images

Криза у Конгресі США. Чому Палата представників не працює. Фото: Getty Images

Мабуть, дуже непогано, що Конгрес США вже ухвалив закон про державні витрати, що включав у себе й військову допомогу Україні на 2023 рік, адже Палата представників так і не змогла розпочати свою роботу під контролем республіканців — її заморожено з першого дня засідань. Чому американські законодавці не можуть працювати?


Конфлікт стався не між демократами та республіканцями, де була можлива блокада законопроєктів, які не влаштовують опозиційну партію. Суперечка виникла з-поміж самих республіканців, які здобули хоча й непевну, але більшість на виборах до Конгресу США, пише The New York Times.

Зокрема, у вівторок, 3 січня, республіканці зайшли в глухий кут щодо кандидатури спікера, після того як Кевін Маккарті з Каліфорнії в трьох турах голосування не зміг отримати достатню кількість голосів.

Зокрема, у другому турі він отримав 203 голоси, представник демократів Гакім Джеффріс — 212 голосів, ще 19 голосів від правого крила Республіканської партії отримав Джим Джордан.

У третьому турі за Маккарті проголосували 202 республіканці, Джеффріс отримав ті самі 212 голосів від своєї партії, а Джордан — уже 20 голосів.

Цей заколот «ультраконсервативних законодавців», як називає його видання, паралізував палату в перший же день правління республіканців.

Через неможливість отримати спікера сотні нових законодавців не змогли принести присягу та розпочати будь-яку роботу. Крім того, те, що сталося, розкриває глибокі розбіжності всередині Республіканської партії та погрожує зробити більшість у Палаті представників некерованою.

Маккарті обіцяє не відступати, доки не обійме посаду, проводячи багаторазові голосування, скільки це буде необхідно, але це може тривати днями. Останнього разу схожа ситуація склалася в 1923 році, коли вибори спікера розтягнулися на 9 турів.

Поки що в Маккарті немає жодного життєздатного суперника всередині партії, не рахуючи Джордана. Два інші кандидаті — Енді Біггз від Арізони, ватажок цього «заколоту», та Стів Скаліс із Луїзіани — набрали в першому турі 10 і 2 голоси відповідно.

Ультраконсервативні республіканці дорікають Маккарті в цілеспрямованому прагненні отримати цю посаду та готовності зробити все що завгодно для цього (маються на увазі, зокрема, поступки демократам — The Page).

Quote«Можливо, правильною людиною є та, що не продала власних акцій, щоб отримати їх», — заявляє, зокрема, республіканець Метт Гетц із Флориди.

Цікаво, що конкурент Маккарті Джордан, якого підтримало праве крило, благав своїх колег об’єднатися за Маккарті, але це не допомогло.

Палата представників спробує вибратися з глухого кута ще раз у середу опівдні (19:00 за Києвом). Маккарті необхідні 218 голосів, і це непросто з огляду на 20 опозиційних голосів, адже Республіканська партія в Палаті представників контролює лише 222 місця.

Подякувати 🎉