Facebook Pixel

Зброя для України: як США контролюватимуть військову допомогу Києву

Республіканці, які отримали незначну, але все-таки більшість у Палаті представників на виборах до Конгресу США, вимагають більш жорсткого нагляду за військовою допомогою для України.

Адміністрація президента США Джо Байдена, зі свого боку, останніми тижнями працювала над тим, аби оприлюднити результати відстеження поставок зброї в Україну, пише The Washington Post.

Зобовʼязання військової допомоги США Києву наближаються до $20 млрд. Держдепартамент і Пентагон окреслили плани додаткових інспекцій та навчання для України, аби запобігти потраплянню зброї США у чужі руки.

Республіканців такі ініціативи поки не заспокоїли, і вони вимагають перевірок та підзвітності.

Хоча загалом у Вашингтоні вважають посилення огляду позитивним кроком, експерти попереджають, що надійний облік всієї зброї, наданої Україні — це не так просто.

Quote«Існують недоліки моніторингу кінцевого використання за найкращих обставин, і, звичайно, Україна зраз не в найкращих обставинах», — пояснює дослідник глобальної торгівлі зброєю з Центру Стімсона Еліас Юсіф.

Додатковий контроль, тим не менш, можуть ввести ще до перехоплення республіканцями контролю над Палатою представників.

Зокрема, у законопроєкті про щорічний дозвіл на оборону від Пентагону вже вимагають створення мережі звітів та найму генеральних інспекторів, які контролюватимуть передачу військової допомоги.

Крім того, має бути створена цільова група, що запровадить посилені заходи відстеження зброї для Києва. Такі вимоги користуються двопартійною падтримкою у Конгресі США.

Quote«Платники податків заслуговують на те, щоб інвестиції прямували туди, куди їх було заплановано, — підкреслює член конгресу Джейсон Кроу.

Водночас він визнає, що у будь-якій війні можуть бути помилки та неправильний розподіл поставок.

Quote«Ми тут не граємо на місію досконалості. Це жорстока масштабна сухопутна війна — будинок на будинок, вулиця на вулицю, окоп на окоп. Речі будуть втрачені, — зазначає він. — Але ми хочемо переконатися, що це не відбувається у великих масштабах».

Втім, законодавці, представники Пентагону та експерти кажуть, що причин для занепокоєння зараз небагато: Україна охоче звітує про використання зброї та іншої військової допомоги від США.

Тим не менш, окремі законодавці та Закон про контроль за експортом зброї вимагають від адміністрації президента довести, що одержувачі військової допомоги використовують зброю за призначенням.

Quote«З огляду на обсяги товарів, які ми постачаємо, ми зобов’язані мати сторонній нагляд. Ми робимо це по всьому світу», – пояснює конгресмен Майк Вальц.

Досі адміністрація Байдена протистояла тиску, щоб відправити інспекторів або інший військовий персонал занадто глибоко в Україну, побоюючись ескалації військових дій за межі України, але тепер, схоже, їй доведеться запровадити додаткові заходи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉