Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Вибори до Конгресу США: республіканці злі на Трампа, демократи святкують

Республіканці не отримали контролю над обома палатами Конгресу США. Фото: Getty Images

Республіканці не отримали контролю над обома палатами Конгресу США. Фото: Getty Images

Вибори до Конгресу США не принесли республіканцям приголомшливого успіху, на який вони сподівалися: демократи залишили за собою контроль над Сенатом, проте очікується, що республіканці матимуть більшість у Палаті представників із незначним відривом.

За попередніми прогнозами та підрахунками, республіканці лідирують у 222 округах, утім, 19 місць у Палаті представників досі залишаються невизначеними, пише The New York Times.

Знімок екрана 2022-11-14 о 20.54.21-r0.png

З огляду на дуже хитку та половинчасту перемогу з-поміж провідних республіканців спалахнули взаємні звинувачення після поразок на виборах до Сенату в Аризоні та Неваді.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Тим часом демократи, які змогли мобілізувати виборців, занепокоєних через наступ на демократію, зокрема, заборону абортів і ризики трампізму, відсвяткували збереження контролю над Сенатом.

А республіканці спрямували свій гнів на колишнього президента Дональда Трампа — саме його кандидати на виборах до Конгресу США зазнали гучних втрат у Неваді, Аризоні, Пенсільванії, Мічигані, Вісконсині та інших штатах.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Настрої в тих штатах, де йшла найнапруженіша боротьба, та й у решті штатів по всій країні показали, що виборці надали перевагу поміркованості, а не радикальним лозунгам, як-от брехня Трампа про вибори президента США 2020 року чи скасування права на аборти на федеральному рівні.

Республіканці отримали критику від своїх виборців замість перемоги червоної хвилі: попри несприйняття певних кроків демократів республіканців стали називати «занадто правими».

Демократи ще мають шанси перемогти на виборах до Палати представників у таких округах, як-от:

  • Аризона: результати перегонів у 1 та 6 окрузі в межах одного відсоткового пункту;
  • Каліфорнія: у демократів є шанси перемогти республіканців у 22, 41 та 13 окрузі;
  • Колорадо: у демократів є невеликі шанси зайняти місце в 3 окрузі;
  • Орегон: у 6 окрузі залишаються одні перегони з невеликим відривом.

Крім того, неочікувано гострими залишаються губернаторські перегони в Аризоні, де держсекретарка Кеті Гоббс від демократів має невелику перевагу над трампісткою Карі Лейк.

Досі залишається невизначеним й одне місце до Сенату: перегони в Джорджії між сенатором-демократом Рафаелем Ворноком і республіканцем Гершелем Вокером ідуть до другого туру 6 грудня. Різниця між 50 і 51 місцями в Сенаті в демократів може бути дуже суттєвою, коли справа доходить до законодавчої діяльності.

Результати проміжних виборів уже переплутали порядок денний Конгресу на решту 2022 року — тепер законодавці напружено працюють над тим, щоб встигнути зробити максимум за сесію, що відкривається 14 листопада.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини