Facebook Pixel

Зброя для України: як США відреагували на брехню Путіна про контрабанду

Адміністрація президента США Джо Байдена підготувала проєкт додаткової підтримки для Києва, який має гарантувати відсутність контрабанди зброї від Заходу за кордони України.

Документ зʼявився після того, як росія звинуватила Київ у продажі зброї, яку Україні надають США та союзники для війни з агресором, і занепокоєння у Конгресі через такі заяви країни-терориста, пише The New York Times.

Як США допоможуть Україні боротися з контрабандою зброї

Джо Байден допоможе Україні уникнути контрабанди зброї. Фото: Getty Images

Джо Байден допоможе Україні уникнути контрабанди зброї. Фото: Getty Images

Новий проєкт допомоги надасть Україні фінансування на проведення обліку зброї, навчання прикордонників та суворіший моніторинг зброї та боєприпасів, які отримує Київ.

Таким чином Адміністрація Байдена хоче заспокоїти побоювання, що озброєння на суму $17 млрд, надіслане в Україну, потрапить на чорний ринок.

Новий план контролю передбачає впровадження заходів протягом наступного року та до 2024 року.

Він також пропонує додатковий персонал та інші ресурси для посольства США в Києві в найближчі роки, щоб допомогти з наглядом.

Високопоставлений чиновник адміністрації Байдена сказав, що план боротьби з контрабандою є прискореною версією нагляду, який триває з моменту захоплення росією Кримського півострова в 2014 році.

Чому Захід боїться контрабанди зброї з України

США впевнені, що Україна використовує ракети в бою, а не продає. Фото: Wikipedia

США впевнені, що Україна використовує ракети в бою, а не продає. Фото: Wikipedia

Занепокоєння щодо можливого продажу зброї екстремістським групам, ворожим країнам чи російській армії виникло майже одразу після початку надання військової підтримки Україні від Заходу, зазначає видання.

Майже неможливо відстежити всю легку зброю, зокрема протитанкові ракетні комплекси Javelin, попереджають експерти.

Втім, щодо того, що високотехнологічні ракети, пускові установки та інше озброєння, надане Україні, досягло лінії фронту та використовується у бою, американські офіційні особи впевнені.

Проте депутати в Конгресі, зокрема республіканці, вимагають суворішого контролю за використанням зброї, наданої Україні.

Quote«Американські платники податків заслуговують на те, щоб їхні гроші допомагали Україні ефективно відбивати напад росії», — підкреслював у травні 2022 року депутат-республіканець від Луїзіани, сенатор Джон Кеннеді.

Крім занепокоєння у США, у липні Європол заявив що потік зброї, яка надсилається в Україну, може призвести до збільшення її кількості у ЄС через встановлені контрабандні шляхи або онлайн-платформи.

Як Путін та рф брешуть про контрабанду зброї з України

Володимир Путін бреше про чорний ринок зброї з України. Фото: Getty Images

Володимир Путін бреше про чорний ринок зброї з України. Фото: Getty Images

Незважаючи на ці попередження, високопоставлений чиновник адміністрації Джо Байдена заявив, що США відомо лише про один перевірений приклад контрабанди озброєння з України з початку повномасштабної війни.

Мова йде про протитанковий гранатомет шведського виробництва, який вибухнув у багажнику машини в 16 км від Москви: тоді постраждав російський офіцер у відставці, який щойно повернувся з війни на Сході України.

Тим не менш, у середу кривавий диктатор і президент рф Володимир Путін заявив офіційним особам колишніх радянських держав:

Quote«Чорний ринок зброї, що діє в Україні, створює серйозні проблеми, а транскордонні злочинні групи активно залучені до її контрабанди в інші регіони».

Як виявилося пізніше, фотографії наданої США зброї Україні, яка нібито була призначена для продажу, є ще одним продуктом російської дезінформації.

Подякувати 🎉