Facebook Pixel

Допомога від Німеччини: як нові ракети, радари та бронемашини допоможуть Україні у контрнаступі

Німеччина продовжує свої зусилля щодо надання військової допомоги Україні у відображенні російської агресії. Уряд прозвітував про передачу двох нових пакетів для Києва.

Системи ППО від Німеччини для України

Один із найважливіших пунктів — ракети для комплексу Iris-T SLМ, який чудово проявив себе при відображенні ударів по критичній інфраструктурі в жовтні.

Iris-T SLМ: як вона працює

Iris-T SLМ: як вона працює

Зважаючи на все, німці провели не лише навчання та передачу ЗРК, а й активно вивчають його сильні та слабкі сторони на полі бою. Та ще й проти противника, що застосовує крилаті та балістичні ракети, — рідкісна на сьогодні можливість для виробника.

Як засоби доставки, так і нові батареї поставляються із коліс із заводу — було передано демонстраційний комплекс, крім того віддано ті пускові, що мали піти для Єгипту.

Попередні терміни поставки наступного Iris-T SLМ на кінець грудня — це дуже висока планка і за термінами, і за навчанням.

Загалом німецька допомога щодо ППО для України вкрай ефективна — «Гепарди» збивали крилаті ракети та ударні дрони, ЗРК у своїй зоні відповідальності перехоплювали понад 90% цілей, включаючи новітні «Х-101».

Нові радари та снаряди до MARS II

Додаткові ракети до них — гарний маркер, що Німеччина бере на себе весь комплекс із постачання, ймовірно, допоможе нам сформувати сервісний центр з обслуговування та ремонту, що постачає дефіцитні засоби доставки, яких немає ще в самого Берліна.

Нові радари TRML-4D, які можуть фіксувати до 1500 цілей одночасно на глибину 250 км, і ракети з інфрачервоною головкою самонаведення, здатні відсіювати теплові пастки та переслідувати мету без променя РЛС, навздогін, розгортаючись за літальним апаратом, — це наступний рівень технологій, інша технологічно для нас цивілізація.

Другий за важливістю пункт – реактивні снаряди до РСЗВ MARS II. Берлін підписав конвенцію щодо заборони касетних боєприпасів, тому вони можуть застосовувати моноблочну голову та дистанційну систему постановки мін, а як і у випадку з британськими версіями «М-270» вимагають перепрошивки для ударів суббоєприпасами та вольфрамовими кульками.

mars.jpg

Ймовірно, також піде швидке відвантаження додаткових пускових, після модернізації зі зберігання їх чимало на консервації в Німеччині. Захід поставив нам під три десятки реактивних систем та 1000 німецьких ракет кількома партіями — значний внесок в оборону України.

Машини із захистом від мін та тягачі для евакуації танків

30 MRAP Dingo ATF ( машини із захистом від мін – прим. ред. ) – до Києва їде батальйонний комплект. Стійкі до підриву машини зараз украй потрібні на фронті. Адже ми йдемо вперед, а територія сильно засмічена мінами.

MRAP Dingo ATF: в чому переваги цих машин

MRAP Dingo ATF: в чому переваги цих машин

Дії наших ССО на ще вчора окупованих територіях, партизани, які не звітують, частини супротивника, що відходять, дистанційна постановка, часті ротації, артилерія, що викочується ближче до лінії зіткнення, щоб вразити мету на межі дистанції — все це викликає регулярні підриви і хаос в плані мап реальної мінної ситуації.

Здатні витримати підрив на ТМ-62 без загибелі екіпажу, стійкі до уламків від близьких прильотів, озброєні кулеметами 12.7 та 40 мм гранатометами, керовані туреллю з нічним каналом – це хороші бронетранспортери для наших реалій.

Отримає Київ також 13 броньованих тягачів M1070 Oshkosh — трали для розгортання та евакуації танків, САУ, важких інженерних машин, будь-якої техніки, якій небажано вбивати ресурс двигуна та дороги своєю масою. Кабіна, стійка до уламків, дозволяє тягачу працювати в червоній зоні.

Зберігати двигун і ходову нам дуже важливо, щоб не перевантажувати тил ремонтом малознайомої нам важкої техніки, до якої на Заході запчастин не так, щоб було багато.

Військова допомога Німеччини Україні

Військова допомога Німеччини Україні

Дрони для розвідки та пакет для прикордонників

18 розвідувальних дронів — у Німеччини є не тільки Puma, але також Aladin і Luna. Що саме передали, не озвучується, але в них йде переозброєння на нову Luna NG, можливо, частина 40 комплексів, що стоять на озброєнні, поїдуть до нас.

Планується і масштабний пакет для прикордонників: 478 позашляховиків, які раніше належали Федеральній прикордонній службі Німеччини, 61 з них уже в Україні.

Йдеться про Grenzschutzfahrzeuge, «захищені патрульні автомобілі». Це або броньовані Mercedes SW3, по суті просто G-клас 4x4 з бронепакетами, або SW 2\SW 4, схожі на наші БРДМ, з демілітаризованою вежею.

Що конкретно буде поставлено, поки що під грифом.

Інженерна техніка та зимовий пакет для військових

Нещодавно відвантажувалася важка інженерна техніка — екскаватор Caterpillar для загонів ДПСУ, що несуть службу на півночі біля кордону з Білоруссю. Здатність швидко маневрувати та окопуватися може бути ключовою у разі повторного вторгнення росії з півночі — і непогано, що партнери тут тримають руку на пульсі.

Крім того, в Україну поставлять системи глушіння дронів, різні «зимові пакети» — обігрівачі, намети, комплекти форми, генератори, навантажувачі вилки.

Логістика, постачання РСЗВ та систем ППО, моторизація, стійкі до підриву автомобілі, ДПСУ, гроші для закупівель третіми країнами — Берлін продовжує масштабну програму підтримки Києва, і зараз навіть скептики навряд чи зможуть сказати, що вона недостатня.

Звичайно, нам потрібно більше, насамперед через протяжність фронту та мільйона людей мобілізованих, але Німеччина однозначно робить свій внесок і чималий.

Подякувати 🎉