Facebook Pixel

В очікуванні «суворої воєнної зими». Німеччина готується до нової хвилі біженців з України

Німеччина розпочинає підготовку до нової хвилі біженців з України через настання холодів. Про це повідомила Уповноважена уряду Німеччини з питань міграції Рім Алабалі-Радован, пише DW.

За її словами, на сьогодні потік українців у ФРН скоротився до приблизно 150 осіб на добу, однак усе може змінити «сувора воєнна зима». Посадовиця припускає, що найбільший наплив біженців фіксуватиметься в Польщі та Чехії, однак Німеччині також треба бути готовою.

Quote«Ми маємо залишатися в тісному контакті з нашими сусідніми країнами й бути готовими далі приймати людей, які тікають від війни та великих поневірянь з України», — зазначила посадовиця.

На вівторок, 11 жовтня, у країні заплановано зустріч очільниці МВС ФРН Ненсі Фезер із представниками комунальних об’єднань. Вони обговорюватимуть питання щодо кращого розподілу біженців у країні.

Аналітики вважають, що кількість біженців у ФРН поточного року перевищить рекорд 2015 року. Тоді на тлі війни в Сирії до Німеччини в’їхали понад 2 млн осіб. Цьогоріч у період із лютого до серпня офіційно зареєстровано 1,8 млн людей, що прибули у ФРН, з них – 952 тис. українців. За даними статистичного відомства, станом на початок жовтня в Німеччині нараховувалося більш як мільйон біженців з України.

Контекст. Нагадаємо: напередодні Єврокомісія вирішила подовжити на рік правила приймання та надання захисту українським біженцям. Отже, відтепер українці, що перебували під тимчасовим захистом у ЄС, однак вирішили повернутися на тривалий період в Україну, не втрачатимуть свій статус.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉