Норвегія передасть Україні 160 керованих протитанкових ракет класу «повітря — земля» Hellfire. Українські військові вже пройшли навчання, ракети вже прямують до Києва. У чому їхні особливості?
Ракети Hellfire: пекельне полумʼя для України проти росії

Ракети Hellfire: характеристики та як можна використовувати
Назва ракети Hellfire буквально перекладається як «пекельне полумʼя». Вона має напівактивне лазерне або активне радіолокаційне наведення за принципом «вистрілив і забув».
Дальність AGM-114 Hellfire — від 8 до 9 км, тобто йдеться про порівняно близькі цілі.
Ракету, яку Норвегія передає в рамках допомоги Україні за підсумками зустрічі Рамштайн-5, можна запустити із закритої позиції без прямого візуального контакту із ціллю, скеровуючись на неї променем лазера.

«Рамштайн-5»: яку зброю отримає Україна
Раніше Hellfire встановлювали тільки на гелікоптери, але починаючи з 2007 року їх також можна встановити на безпілотники MQ-1 Predator.
Крім безпілотників, ракету можна запускати з літака, наземного транспортного засобу або морських платформ (чи броньованих катерів, як часто робить Україна в повномасштабній війні проти росії).
Технічні характеристики ракети Hellfire
Технічні дані модифікації AGM-114K такі:
- швидкість ракети — 1 235 км/год;
- дальність прямого ураження — 7,1 км;
- дальність непрямого ураження — 8 км;
- мінімальна відстань — 0,5 — 1,5 км;
- вага — 46 кг;
- довжина — 163 см;
- діаметр — 18 см;
- розмах стабілізаторів — 33 см.
Боєголовка ракети моделі К важить 9 кг і має тандемний боєприпас (вибуховий або метальний пристрій із двома або більшою кількістю етапів вибуху — ). Модель М містить бронебійну боєголовку, модель N — боєголовку з додаванням металевого заряду.
Hellfire (М) може використовуватися для ураження бункерів, засобів РЕБ, будівель, комунікацій і мостів.
Протитанковою вважається модель L (Longbow Hellfire) — вона має систему радарного наведення, стійку до перешкод, дальність 9 км, боєголовку HEAT вагою 9 кг. Маса такої ракети також 49 кг, а от довжина — 176 см.
Hellfire збиралися зняти з озброєння
Хоча станом на 2020 рік версії K, M та N більше не вироблялися, невідомо, яку саме модель отримає Україна.
Ракету випускають компанії Martin Marietta та The Boeing Company, її вартість становить $58 тис., хоча повністю укомплектована нова модель може коштувати до $100 тис. Пакет допомоги від Норвегії, окрім власне ракет, також містить пускові установки та блоки наведення.
Як пояснюють у Міноборони Норвегії, строк експлуатації системи Hellfire добігає кінця, її планували поетапно зняти з озброєння, але тепер Україна зможе використати ракети для оборони та контрнаступу.
Цікаво, що британські ракети Brimstone, які теж передавали Україні, спочатку планувалися як одна з останніх модифікацій Hellfire, але потім були повністю перероблені.
Запуск британської ракети Brimstone в Україні [відео]:
Великий плюс ракети, яку надають Україні, полягає в тому, що Hellfire легко керувати та використовувати як проти наземних, так і морських цілей.