Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Пекельне полумʼя проти росії: що таке ракети Hellfire, які вже прямують в Україну

Ракети Hellfire допоможуть Україні у контрнаступі проти росії

Ракети Hellfire допоможуть Україні у контрнаступі проти росії

Норвегія передасть Україні 160 керованих протитанкових ракет класу «повітря — земля» Hellfire. Українські військові вже пройшли навчання, ракети вже прямують до Києва. У чому їхні особливості?


Ракети Hellfire: пекельне полумʼя для України проти росії

Ракети Hellfire: характеристики та як можна використовувати

Ракети Hellfire: характеристики та як можна використовувати

Назва ракети Hellfire буквально перекладається як «пекельне полумʼя». Вона має напівактивне лазерне або активне радіолокаційне наведення за принципом «вистрілив і забув».

Дальність AGM-114 Hellfire — від 8 до 9 км, тобто йдеться про порівняно близькі цілі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Ракету, яку Норвегія передає в рамках допомоги Україні за підсумками зустрічі Рамштайн-5, можна запустити із закритої позиції без прямого візуального контакту із ціллю, скеровуючись на неї променем лазера.

«Рамштайн-5»: яку зброю отримає Україна

«Рамштайн-5»: яку зброю отримає Україна

Раніше Hellfire встановлювали тільки на гелікоптери, але починаючи з 2007 року їх також можна встановити на безпілотники MQ-1 Predator.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Крім безпілотників, ракету можна запускати з літака, наземного транспортного засобу або морських платформ (чи броньованих катерів, як часто робить Україна в повномасштабній війні проти росії).

Технічні характеристики ракети Hellfire

Технічні дані модифікації AGM-114K такі:

  • швидкість ракети — 1 235 км/год;
  • дальність прямого ураження — 7,1 км;
  • дальність непрямого ураження — 8 км;
  • мінімальна відстань — 0,5 — 1,5 км;
  • вага — 46 кг;
  • довжина — 163 см;
  • діаметр — 18 см;
  • розмах стабілізаторів — 33 см.

Боєголовка ракети моделі К важить 9 кг і має тандемний боєприпас (вибуховий або метальний пристрій із двома або більшою кількістю етапів вибуху — The Page). Модель М містить бронебійну боєголовку, модель N — боєголовку з додаванням металевого заряду.

Hellfire (М) може використовуватися для ураження бункерів, засобів РЕБ, будівель, комунікацій і мостів.

Протитанковою вважається модель L (Longbow Hellfire) — вона має систему радарного наведення, стійку до перешкод, дальність 9 км, боєголовку HEAT вагою 9 кг. Маса такої ракети також 49 кг, а от довжина — 176 см.

Hellfire збиралися зняти з озброєння

Хоча станом на 2020 рік версії K, M та N більше не вироблялися, невідомо, яку саме модель отримає Україна.

Ракету випускають компанії Martin Marietta та The Boeing Company, її вартість становить $58 тис., хоча повністю укомплектована нова модель може коштувати до $100 тис. Пакет допомоги від Норвегії, окрім власне ракет, також містить пускові установки та блоки наведення.

Як пояснюють у Міноборони Норвегії, строк експлуатації системи Hellfire добігає кінця, її планували поетапно зняти з озброєння, але тепер Україна зможе використати ракети для оборони та контрнаступу.

Цікаво, що британські ракети Brimstone, які теж передавали Україні, спочатку планувалися як одна з останніх модифікацій Hellfire, але потім були повністю перероблені.

Запуск британської ракети Brimstone в Україні [відео]:

Великий плюс ракети, яку надають Україні, полягає в тому, що Hellfire легко керувати та використовувати як проти наземних, так і морських цілей.

Коментарі

Всі новини